Yollar yenileniyor
25.10.2019

Bingöl Belediyesi, Bükümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt, kilitli parke taşı, yeni kaldırım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Bingöl Belediyesi, Bükümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt, kilitli parke taşı, yeni kaldırım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Bingöl Belediyesi, kentin çehresini değiştirecek üst yapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çalışmaların yoğunluk kazandığı Kültür, Yeni Mahalle ve Bahçelievler Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ekiplerden bilgi alarak çalışmaların titizlikle yürütülmesini istedi.

ASFALT ÇALIŞMALARI YOĞUNLUK KAZANIYOR

Kültür Mahallesi’nde asfalt ve kilitli parke taşı çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Arıkan, BSK asfalt uygulamasının yoğunluk kazanacağını söyledi.

Kültür Mahallesi’nin ardından Tugay kavşağından kültür kavşağına uzanan Kurtuluş Caddesi’nde asfalt çalışması yapılacağını belirten Başkan Arıkan, “İnalı, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde Üniversite Caddesi ile Aydınlık Caddesi’nde BSK çalışması yapılacak. Akabinde öncelikli gerektiren bölgelerde çalışmalar yoğunlaştırılacak” dedi.

Asfalt plentinin kurulmasıyla birlikte üstyapı hizmetlerinin daha hızlı yürütüleceğini vurgulayan Başkan Arıkan, “asfalt çalışmalarımızı daha sağlıklı, hızlı ve kaliteli bir şekilde sürdürmek için asfalt plenti inşa edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan alacağımız destekle hayata geçireceğimiz asfalt plentiyle tüm mahallelerimizdeki yollarımızı yenileyeceğiz” diye konuştu.

Mirzan, Yeni Mahalle ve Bahçelievler Mahallesi’nde kilitli parke taşı çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Mahallelerimizde yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarımıza ağırlık verdik. Ekiplerimiz planlı bir şekilde hareket ederek, vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyor. Çalışmaları yerinde takip ederken, vatandaşlarımızla da sohbet etme, onların istek ve sorunlarını dinleme fırsatı buluyoruz. Vatandaşlarımız tarafından bizlerle iletilen taleplerle ilgileneceğimizden şüpheleri olmasın. Üstyapı hizmetlerimizi sürdürürken ekiplerimize destek olan tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum.”