Bakan Yılmaz, belediye standını gezdi

Bingöl'ün tarihi, turistik ve kültürel değerleri, İstanbul Feshane’de düzenlenen ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ ile tanıtılıyor. Tanıtım günlerine katılan Bakan Yılmaz, Bingöl Belediyesi’nin standını gezdi.

 

Bingöl'ün tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik zenginliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Bingöl Günleri, tüm coşkusuyla sürüyor.

 

16 Kasım 2014 Pazar gününe kadar sürecek tanıtım günlerinde Bingöl'ün kültürü, sanatı, yemekleri ziyaretçilere tanıtıldı.

 

Feshane'de açılan stantlarda Bingöl ve ilçelerinin yöresel yemekleri, kavurma, bal, peynir ve ceviz gibi ürünler sergilendi. Gün boyu ziyaretçi akınına uğrayan Bingöl Belediyesi standında yoğun ilgiden dolayı zaman zaman izdiham yaşanırken, gelen misafirlere keldoş ekmeği ve bal ikram edildi. Belediye standı gurbetçilerin yoğun ilgisini çekti. Bingöl’ü merak eden yabancı misafirlere ise kent hakkında bilgi içeren kitapçık ve belediyenin gazetesi Şehir Postası hediye edildi.

 

Yöresel ürünlerin ve yiyeceklerin sergilendiği stantlar gün boyu ziyaret edilebilecek. Etkinliğin, Bingöl’e yapılabilecek ekonomik, sosyal ve kültürel yatırımlara zemin hazırlanması da amaçlanıyor.

 

Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Bingöl eski milletvekili Feyzi Berdibek ile çok sayıda davetli Bingöl Belediyesi’nin tanıtım standını ziyaret etti. Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin ağırladığı Bakan Yılmaz ve beraberindeki heyet, belediye çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

 

Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanan Bingöl Belediyesi tanıtım kitapçığını inceleyen Bakan Yılmaz, çalışmaları oldukça beğendi.

 

Başkan Barakazi ile bir süre sohbet eden Kalkınma Bakanı Yılmaz, daha sonra diğer stantları gezdi.

 

16 Kasım’a kadar sürecek etkinlikte, şehirdeki sivil toplum kuruluşlarının ve firmaların kendilerini tanıttıkları, yöresel ürünlerin ve yiyeceklerin sergilendiği stantlar ziyaret edilebilecek.

 

Belediye standına ilginin yoğun olduğunu dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala ise, İstanbul’da yaşan Bingöllüler ile tüm İstanbulluları ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ni ziyaret etmeye davet etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal