Zabıta’dan dilenci operasyonu

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çarşı merkezinde yaptığı operasyonda Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ nüfusuna kayıtlı 9 dilenciyi küçük yaştaki çocuklarıyla birlikte yakalayarak şehir dışına gönderdi.

 

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insanların duygularını istismar ederek dilenenlere yönelik olarak sürdürdüğü operasyonları devam ediyor.

 

Belediye zabıta ekipleri tarafından Genç Caddesi, Ulu Camii mevkii, Hacı Hıdır Camii mevkii ve mahallelerde vatandaşları rahatsız eden dilencilerin yakalanması için operasyon düzenlendi. Zabıta ekipleri yaptıkları operasyonda Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ nüfusuna kayıtlı 9 kadın dilenciyi küçük yaştaki 6 çocuğuyla birlikte yakaladı.

 

Zabıta ekiplerince yakalanan dilenciler, Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Konferans Salonu’na götürüldü. Üst aramaları yapılan dilencilere, kabahatler kanunu kapsamında idari para cezası uygulandı.

 

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Bingöl Belediyesi olarak gelen şikâyetler doğrultusunda dilencilik yapan kişilere yönelik yapılan denetimlerin arttırıldığı belirtilerek, “Söz konusu şahıslar insanlarımızın duygularını istismar ederek, özelikle çocukları kullanıyorlar. Çevre illerden geldikleri tespit edilen dilencileri araçlarla geldikleri illere geri gönderildi” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada, bu konudaki şikâyetler için Alo 153 Zabıta veya 2131045 nolu telefondan bu kişi veya kişilerin ihbar edilebileceği bildirildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal