Yetimler için kermes düzenlendi

Bingöl Eğitimciler ve Kalkınma Derneği ile Vali Güner Orbay Ortaokulunun düzenlediği proje kapsamında mini fuar ve kermes düzenlendi.

 

Vali Güner Orbay Ortaokulunda, Bingöl Eğitimciler ve Kalkınma Derneği’nin ‘Gönül Yolu Projesi’ ve Vali Güner Orbay Ortaokulu’nun ‘Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var Projesi’ kapsamında mini fuar ve kermes etkinliği düzenlendi. Mini fuar ve kermesin açılışını Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili yaptı.

 

Kermeste sergilenen oyma resimleri ve el işi yazmaları inceleyen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kermes dolayısıyla evde yapılan yemekler davetlilere ikram edildi.

 

Etkinlikte; Vali Güner Orbay Okulundan mezun olan Barakazi’ye mezuniyet yılına ait bir fotoğrafı Dernek Başkanı Ali Elkatmış ve Okul Müdürü M.Selim Anacur tarafından hediye edildi.

 

Mezuniyet yılına ait fotoğrafı gördüğü için mutlu olduğu gözlenen Barakazi, anlamlı hediye için Dernek Başkanı Ali Elkatmış ve Okul Müdürü M.Selim Anacur’a teşekkür etti.

 

Bingöl İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili kermeste yaptığı konuşmada, “Bingöl’de ilk kez geçen yıl yapılan, her apartmanın bir yetimi olsun kampanyasına ilk desteği Genç Memur-Sen Başkanı A.Haluk Çakan kendi apartmanına bir yetim çocuk alarak yapmıştır. Bu yıl 1. eğitim döneminden Bingöl içerisinde 41 okul 72 tane yetim öğrenci almıştır. Dönem sonunda sayı 100’ü bulacaktır. Geçen yıl Türkiye genelinde 80 ilde 2 bin 84 okuldan 6 bin 655 yetim alındı. Diyanet işleri ile birlikte yaptığımız çalışmalarımızda ise 43 ilde almış olduğumuz yetim sayısı müftülükten 233 Kuran Kurslarından ise 366 olmuştur. Bu sene Türkiye genelinde 1. dönem itibarı ile 4 bin 24 okuldan 10 bin 994 tane yetim alınmıştır. Tunceli ilimizi bu kervana katarak 81 ilde projemizi devam ettirdik. Milli Eğitim ve Diyanet İşleri Bakanlığınca, 67 ilde 712 Kuran Kursu projemize katılarak 10 bin 31 sınıfla 12 bine yakın yetime destek olduk. İHH Dünyanın 54 ülkesinde 60 bine yakın yetime destek olmaktadır” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal