Yerel gazeteler duvardan okunacak

Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından Sanat Sokak’ta vatandaşların günlük gazeteleri daha rahat okumaları amacıyla pano konuldu. Yerel gazetelerin artık duvardan okunacağını ifade eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, günlük yayın yapan 9 gazetenin pano anahtarlarını sahiplerine teslim etti.

 

Bingöl Belediyesi tarafından yaptırılan panolar sayesinde vatandaşlar gündemi ücretsiz olarak yerel gazetelerden takip edebilecek.

 

Duvar gazeteciliğinin tarihi ise çok eski yıllara dayanıyor. Vatandaşların camlara asılı gazeteleri okuma alışkanlığı oldukça önemli.

 

Daha önce şehrin muhtelif yerlerinde panolara günlük asılan yerel gazeteler, yerini Sanat Sokak’taki gazete panolarına bıraktı. Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün gazetecilerle yaptığı istişare sonrası Sanat Sokağa gazetelerin bırakılacağı sabit panolar yaptırdı.

 

Gazete temsilcilerine pano anahtarlarını teslim eden Başkan Barakazi, yaptığı açıklamada, “Bingöl’deki yerel basının daha düzenli bir şekilde kitlelere ulaşması için gazeteci arkadaşlarla yaptığımız istişare sonrası Sanat Sokağına panolar monte ettik. Daha önce de şehrin muhtelif yerlerinde gazeteler tarafından bırakılan panolardan okunan gazeteler, şimdi daha düzenli hale getirildi. Bingöl’de günlük yayın yapan 9 gazeteyi aynı anda okuma imkanını sunuyoruz. Bu, kamu hizmeti ile vatandaşlarımız ücret vermeden memleketi hakkında bilgi sahibi olabilecek ve gelişmelerden haberdar olacak. Kentte yaşayan hemşehrilerimiz Sanat Sokağına uğrayarak duvar gazeteciliği sayesinde yerel gazeteleri aynı anda ücretiz okuyabileceklerdir. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Gazete panolarının anahtar teslim törenine; Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Arif Baynal, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mithat Kaya, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yıldırım, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı ile yerel gazete temsilcileri katıldı.

 

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren gazeteciler, Başkan Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal