Yeni Otogar’da çalışmalar devam ediyor...

Bingöl’de şehirlerarası yolcu taşımacılığına yepyeni bir vizyon kazandıracak olan Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Simani Mahallesi Et ve Süt Kurumu karşısında bulunan ve Kasım ayında teslim edilmesi planlanan Yeni Şehirlerarası Yolcu Terminali’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

Toplam 26,500 metrekare alana sahip olacak yeni terminal binasında aynı anda giriş ve çıkışın yapılabileceği peron, araç yıkama ve bakım istasyonlarının yanı sıra yolcuların tüm ihtiyaçlarına cevap verilebilecek nitelikte sosyal donatılar da bulunacak.

 

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yeni otogarın hizmete girmesi ile hem Bingöl’ün modern bir otogara sahip olacağını, hem de şehir içi trafiğin rahatlayacağını söyledi.

 

Bingöl’de uzun yıllardır kullanılan mevcut otogarın artık ihtiyaçlara cevap veremez hale geldiğini belirten Başkan Barakazi, “Mevcut otogar modern şehir standartlarının çok altında kalıyor. ‘Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’ Bingöl’e yakışır nitelikte ve modern bir görünüme sahip olacak. Terminaldeki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, yolcu peronları ve otoparkın yanı sıra yolcuların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte sosyal donatılar yer alıyor. Yeni terminal alanı toplam 26,500 m2 alana sahip olup, bunun 5 bin metrekaresi inşaat alanı. Geri kalan 21 bin 500 metrekaresi ise yeşil alan ve otopark olarak düzenlenmiştir. Yapılacak terminal içerisinde, danışma, yolcu bekleme holü, bilet satış reyonları, çocuk bakım odası, revir, zabıta kontrol noktası, şoför dinlenme odası, emanet odası,  bay ve bayan mescidi, polis ofisi ve halkın ihtiyaçlarını karşılayacak diğer donatılarla şehirlerarası otobüs terminalini Bingöl’e kazandırıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal