Yeni Mahalle Semt Konağı Tamamlandı

İstanbul Büyük Büyükşehir Belediyesi tarafından Selçuklu Mimarisiyle Yenimahalle’de yapılan Semt Konağı, bitme aşamasına geldi. Başkan Barakazi, konağın yakın tarihte belediyeye teslim edileceğini söyledi.

 

İstanbul Büyük Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne bağlı Kiptaş, Yenimahalle’de 580 bin TL bedelle 3 katlı Semt Konağı inşa etti. Yakın tarihte Bingöl Belediye’sine teslimatı gerçekleştirilecek olan konak, sosyal tesis olarak kullanılacak.

 

2013 yılında yapımına başlanan Yeni Mahalle Semt Konağı, çevre düzenlemesi dâhil büyük ölçüde bitirildi. Ön bahçesinde kamelya ve çocuk oyun gruplarının yapıldığı konağın arka bahçesinde de gerekli düzenlemeler yapılacak.

 

Konak, bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 3 katlı inşa edildi. Bodrum katta, kalorifer dairesi ve su deposu, zemin ve birinci katta ise kafeterya, sınıflar, okuma salonu, konferans salonu ve mescit, bulunuyor. Dış cephesi eski Selçuklu mimarisiyle yapılan konağın, iç mimarisi ise son derece modern bir şekilde yapıldı.

 

Barakazi: Sosyal Tesis Olarak Kullanılacak

 

Bitme aşamasına gelen konak hakkında bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “580 bin TL ile yapılan konak tamamen hibeli. Çevre düzenlemesi dahil bitme aşamasına geldi. Konağın dış cephesi ahlat taşı diye tabir edilen doğal taş ile kaplanarak, mimarisi estetikler verilerek yapıldı. Konağın içerisi ise tamamen özel kalem imalatından yapıldı. Ön bahçesinde çocuk oyun grubu ve mahallelinin oturup dinlenebileceği kamelyalar bulunuyor. Arka bahçesinde gerekli düzenlemeler yapılacak. Konağın sol tarafından kafeterya için teras bulunuyor. Maliyeti çevre düzenlemesi dâhil 580 bin TL’ye yapıldı. Tesis; sosyal amaçlı olarak kullanılacak” dedi.

 

Ayrıca edinilen bilgiye göre, önümüzdeki aylarda İstanbul Büyük Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Bingöl’e gelerek tesisi açması bekleniyor.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal