Yarım milyonluk kaçak et yakalandı

Bingöl’de bir kasapta yapılan aramada, piyasa değeri 500 Bin TL olan 14 ton 720 kilogram kaçak et ele geçirildi. Olayla il

Bingöl’de bir kasapta yapılan aramada, piyasa değeri 500 Bin TL olan 14 ton 720 kilogram kaçak et ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

 

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından kaçak et ihbarı üzerine Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince müşterek yapılan arama neticesinde piyasa değeri yaklaşık 500 Bin TL olan toplamda 14 ton 720 kilogram menşeisiz, faturasız ve sağlıksız olduğu tespit edilen kaçak et ele geçirildiği bildirdi.

 

PİYASA DEĞERİ YARIM MİLYON TL

Jandarma ekiplerinin Hakkâri Yüksekova ilçesinden Bingöl şehir merkezine yüklü miktarda kaçak et getirildiği bilgisi aldığı kaydedilen Bingöl Valiliği açıklamasında, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Hakkâri ili Yüksekova ilçesinden Bingöl ili şehir merkezine yüklü miktarda kaçak et getirildiği bilgisi alınmıştır. Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Bingöl merkez ilçesi sorumluluk alanında bulunan kasap dükkânında ve soğuk hava deposunda Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince müşterek yapılan arama neticesinde piyasa değeri yaklaşık 500 Bin TL olan toplamda 14 ton 720 kilogram menşeisiz, faturasız ve sağlıksız olduğu tespit edilen kaçak et ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili cumhuriyet savcılığının talimatı ile 5 şüpheli hakkında yasal işlem yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal