YADER’den Anlamlı Yardım

Bingöl Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği (YADER), Bingöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan personele giyim yardımında bulundu.

 

Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği Başkanı Erkan Küçüköner, Kurucu Başkan Emin Geçer, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ayverdi ve Ramazan Bürlükara, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret ederek, Bingöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan personele verilmek üzere hazırlanan kolileri Başkan Barakazi’ye teslim ettiler.

 

Ziyarette konuşan Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği Başkanı Erkan Küçüköner,  “Yetiştirme Yurdunda kalan gençlere ve Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına verilmek üzere LC Waikiki Firması ile irtibata geçtik. Daha önce Belediye Başkanımızla bu konuyu görüşüp müzakere etmiştik. LC Waikiki Firmasına verdiğimiz liste sonrası firma bize 160 kişiye verilmek üzere giyim malzemelerini gönderdi. Bizlerde Yetiştirme Yurdunda kalan 100 gencimize giyim yardımında bulunduk. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 100 kişiye de ulaştırılmak üzere hazırlanan giyim kolilerini Başkanımıza teslim ettik. Emeği geçen LC Waikiki Mağazası’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yokluğu yaşamış insanların, yoksulluğa çare olmalarının çok anlamlı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Yetiştirme Yurdunda birlikte kaldığımız, aynı kaderi paylaştığımız kardeşlerimizle bir araya geldiğimizde yaptığımız fikir alışverişi sonucunda hem yetiştirme yurdunda kalen kardeşlerimize hem de belediyemizde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışanlara yönelik olarak yardım edilmesi hususunda bir fikir ortaya çıktı. Bunun neticesinde Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği bir girişimde bulundu. Birlikte belirlediğimiz isimler sayısınca giyim yardımı almak için girişimde bulundular ve bunu temin ettiler. Bizler de Bingöl Belediyesi olarak daha önce belirlediğimiz listeye göre paketlenmiş giysileri,  Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışanlara teslim edeceğiz. Bunun için benim hem kardeşlerim hem de kader arkadaşlarım olan Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği’ne çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir işe vesile oldukları ve duyarlılıklarından dolayı onlara minnet borçluyuz. İnşaallah bundan sonraki dönemde de Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği ile bu tür projeleri yapmaya devam edeceğiz. Özellikle yokluğu yaşamış insanların, yokluğa çare bulmaları daha isabetli, daha anlamlı oluyor. Bu tür faaliyetlerinin de devamını diliyoruz. Ben de onlardan biri olmama dolayısıyla onlarla gurur duyuyorum, çok teşekkür ediyorum”  şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal