Üstyapı ihalesi 26 Haziran’da

Şehir merkezinde eksik kalan üstyapı yapımı işi, 26 Haziran 2015 Cuma günü Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda saat 14.00’te ihaleye çıkacak ve sözleşme imzasından sonra 120 takvim gününde teslim edilecek.

 

Üstyapı ihalesi hakkında bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Üstyapı çalışmalarında önemli mesafe kat ettiklerini belirterek, “Üstyapı kapsamında şehrin yüzde 85’lik kısmında çalışmalarımızı tamamladık. 2014 yılında, 280 bin metrekare yola BSK asfalt, 110 bin metrekare kaldırım, 320 bin metrekarelik yol kilitli parke taşıyla döşendi. Proje kapsamında 3 adet üstgeçide panoramik asansör yapıldı, asansörler aktif hale getirildi. 6 kavşakta görme engelliler için uyarılı trafik sinyalizasyonları yapıldı. İller Bankası’ndan üst yapının geri kalan kısmını yapmak için 15 milyon TL’lik kredi aldık. Üstyapı çalışmalarında eksik kalan yüzde 15’lik kısım için 26 Haziran Cuma günü ihaleye çıkıyoruz.  Mirzan, Yenimahalle, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani (Şenik Barakaları dahil) Mahallelerinde eksik kalan yerlerde üstyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Şehir merkezinde daha önce döşenen arnavut taşları da bu kapsamda sökülerek yerine kilitli parke taşları döşenecektir. Bu şehre de güzel hizmetler yapacağımıza inanıyoruz. Bingöl, kronikleşmiş sorunlarından bir bir kurtuluyor” diye konuştu.

 

İhalenin içeriği ile ilgili ayrıntıları paylaşan Başkan Barakazi, “3 bin 990 m2 Asfalt Binder Tabakası Yapılması, 11 bin 115 m2 Asfalt Betonu Aşınma Tabakası Yapılması, 360 bin 301 m2 Buhar Kürlü Beton Parke, Kilitli Taş Döşemesi (Yol), 25 bin m2 Buhar Kürlü Beton Parke Kilitli Taş Döşemesi (Kaldırım) dahil Olmak Üzere 48 İş Kalemi ihale edilecek” dedi.

 

Şehrin Üstyapı Yapımı İşi, 26 Haziran 2015 Cuma günü Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda saat 14.00’te ihaleye çıkacak. Şehrin üstyapı yapımı işi, sözleşme imzasından sonra 2 gün içerisinde yer teslimi yapılacak, 120 takvim gününde iş tamamlanacak.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal