Üstyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan BSK asfalt çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kültür Mahallesi Esen Caddesi ile Ahmet Dursun Konutları’nın yolu asfaltlandı. Başkan Barakazi, Üstyapı çalışmalarının Mirzan, Yeni Mahalle ve İnalı Mahallesi’nde tamamlandığını ifade etti.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrimizin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

 

Bingöl’e yeni bir çehre kazandırma yolundaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bingöl Belediyesi, 7 ekip ve yaklaşık 180 personelle üstyapı çalışmalarına devam ediyor.

 

Çalışmalar kapsamında önemli ulaşım akslarından birisi olan çevre yoluna bağlantısı olan Kültür Mahallesi Esen Caddesi ile Ahmet Dursun Konutları’nın yolu asfaltlandı. Çalışmalarla birlikte Kültür Mahallesi ve İnalı Mahallesi çevre yolu bağlantısı ile Ahmet Dursun Konutları’na giden yol BSK asfaltla birleştirildi.

 

Yeni Mahalle, Mirzan ve İnalı Mahallelerinde üstyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Kültür Mahallesi’nden çevre yolu ile Ahmet Dursun Köy Konutlarına giden toprak olarak bağlantılı olan caddeyi BSK asfaltla birleştirdik. Hemşehrilerimiz bu yolu kullanarak çevre yoluna rahatlıkla ulaşabilirler. Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yolundaki virajları genişlettik. En dar yeri 8 metre olacak şekilde düzenledik. Doğum Hastanesinin yolu ile Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi TOKİ Konutları Sipahioğlu Caddesi’ndeki yolu kaliteli asfalta kavuşturduk. BSK asfalt çalışmaları kapsamında İtfaiye Müdürlüğü’nün bahçesi, Sebze Hali ve Bingöl Belediyesi Köy Minibüs Garajı asfaltlandı. Geçtiğimiz yıl yarım kalan İnalı Mahallesi Kınalı Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları yaptık. Asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor” dedi.

 

Bingöl’ü çağdaş ve modern bir şehir haline getirme yolundaki adımlarını hızlandıran Başkan Barakazi,  “Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri yapılıyor. Üstyapı çalışmaları kapsamında Yenişehir Mahallesi Maden Sokak ve Kutluay Sokak’ta daha önceki yıllarda döşenen Arnavut taşları sökülerek yerine kilitli parke taşları döşendi. Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Galericiler sitesinden Saray Mahallesi’ne giden yolu kilitli parke taşı ile döşedik. Mirzan Mahallesi Mevlana Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunan dere yatağının üzerini kilitli parke taşı döşeyerek yeni bir yol açtık. Mirzan Mahallesi Sedef Sokakta( Dere Warê Gul) dere kısmında yeni duvar ördük. Ayrıca bazı evlerin kanalları dereye akıyordu, onlar içinde kanalizasyon hattı döşedik. Yeni Mahalle Çağatay Sokakta(Çamlık Bölgesi) yeni yollar açtık ve kilitli parke taşları döşedik. Kanalizasyon sorunu olan yerlerin kanal sorunlarını çözdük. Bu yıl yaptığımız çalışmalarla Özellikle Mirzan ve Yeni Mahallede imarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik. Yeni Mahalle, Mirzan Mahallesi ve İnalı Mahallesi’nde üstyapı çalışmalarımız tamamlandı. Simani ve Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallelerinde kilitli parke döşeme çalışmalarımız yüzde 97 oranında tamamlandı. Çalışmalarımız hızla ilerliyor” diye konuştu.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal