Üstyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Bingöl’e yeni bir çehre kazandırma yolundaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bingöl Belediyesi, 7 ekip ve yaklaşık 170 personelle üstyapı çalışmalarına devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrimizin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

                        

Çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Barakazi, “7 ekip ve yaklaşık 170 personelle şehrimizin muhtelif bölgelerinde ekiplerimiz tarafından üstyapı çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl asfalt çalışmalarını önemli ölçüde bitirdik. Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yolundaki virajları genişlettik. En dar yeri 8 metre olacak şekilde düzenledik. Doğum Hastanesinin yolu ile Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi TOKİ Konutları Sipahioğlu Caddesi’ndeki yolu kaliteli asfalta kavuşturduk. Kalan birkaç caddeyi de şimdi yapıyoruz.Asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri yapılıyor. İmar sahası içinde bulunan meskun yerler ile, Mirzan, İnalı, Yenimahalle, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani (Şenik Barakaları dahil) yol kaplaması yapım işi (üstyapı) çalışmalarını yürütüyoruz. Çalışmalarımız hızla ilerliyor. Şehrimiz her geçen gün değişmekte, güzelleşmekte ve ilerlemektedir. Amacımız daha modern, güzel ve yaşanılır bir Bingöl için çalışmaktır” diye konuştu.

 

Bingöl’ü çağdaş ve modern bir şehir haline getirme yolundaki adımlarını hızlandıran Başkan Barakazi,  “Üstyapı çalışmaları kapsamında Yenişehir Mahallesi Maden Sokak ve Kutluay Sokak’ta daha önceki yıllarda döşenen Arnavut taşları sökülerek yerine kilitli parke taşları döşendi. Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Galericiler sitesinden Saray Mahallesi’ne giden yolu kilitli parke taşı ile döşedik. Mirzan Mahallesi Mevlana Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunan dere yatağının üzerini kilitli parke taşı döşeyerek yeni bir yol açtık. Mirzan Mahallesi Sedef Sokakta( Dere Warê Gul) dere kısmında yeni duvar ördük. Ayrıca bazı evlerin kanalları dereye akıyordu, onlar içinde kanalizasyon hattı döşedik. Yeni Mahalle Çağatay Sokakta(Çamlık Bölgesi) yeni yollar açtık ve kilitli parke taşları döşedik. Kanalizasyon sorunu olan yerlerin kanal sorunlarını çözdük. Bu yıl yaptığımız çalışmalarla Özellikle Mirzan ve Yeni Mahallede imarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik. Mirzan Mahallesi, Yeni Mahalle, Yenişehir Mahallesi, Simani ve Şehit Mustafa Gündoğdu ve İnalı Mahallelerinde kilitli parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal