Trafik Haftası kutlandı

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan ‘Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası’ Bingöl’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hafta münasebetiyle Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

 

Karayolu Trafik Güvenliği Günü` ve `Karayolu Trafik Haftası`  münasebetiyle Kültür merkezi’nde düzenlenen programa; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Muhammet Fuat Türkman, İl Jandarma Komutan Vekili Şenel Eker, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik güvenliği farkındalık sunumu yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Bingöl’de trafik kültürü oluşturulması gerektiğini belirtti.

 

Program, Trafik konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında 1. olan öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okuması ile devam eden programda yılın sürücüsüne, yılın trafik polisine, yılın jandarma trafik görevlisine, okullar arası düzenlenen resim, şiir, afiş, makale, öykü yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Yılın Trafik Polisi Polis Memuru Yaşar Öztokmak, Yılın Jandarma Trafik Görevlisi Jandarma Kıdemli Başçavuş Muammer Kızılkoca, Yılın Zabıta Trafik Görevlisi Abdullah Elçi seçildi.

 

Program İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin açmış olduğu trafikte kullanılan araç ve gereçlerin yer aldığı standın dolaşılmasıyla son buldu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal