Tıbbi atık sterilizasyon ihale sözleşmesi imzalandı

Tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletmeciliği ihalesini alan Vertisa Çev.Teknj. İnş. Rek. Danş. İth. İrc. San. ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Peter Hegyi ile Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği (Binçevbir) Başkanı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi arasında sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşme ile birlikte firma 10 yıl boyunca Tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletmeciliğini yap-işlet-devret modeliyle yürütecek.

 

Tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletme Binçevbir tarafından yapılan ihalesi Vertisa Çev.Teknj. İnş. Rek. Danş. İth. İrc. San. ve Tic. Ltd. Şti aldı. Sözleşme imzası için Bingöl’e gelen firma yetkilileri belediye Başkanı Yücel Barakazi ile birlikte Katı Atık Düzenli Çöp Depolama Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

 

Bingöl Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen sözleşme imza töreninde, tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletmeciliği ihalesini alan Vertisa Çev.Teknj. İnş. Rek. Danş. İth. İrc. San. ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Peter Hegyi ile Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği (Binçevbir) Başkanı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi arasında sözleşme imzalandı. Sözleşmede Vertisa Çev.Teknj. İnş. Rek. Danş. İth. İrc. San. ve Tic. Ltd. Şti Genel Koordinatörü Ş.İsmail Metin ile Binçevbir Yazı İşleri Müdürü Namık Toplu hazır bulundu.

Yapılan sözleşme ile birlikte firma 10 yıl boyunca Tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletmeciliğini yap-işlet-devret modeliyle yürütecek. İhale ile Binçevbir’e aylık 1.800 TL gelir elde edecek.

 

Sözleşme sonrası açıklamalarda bulunan Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği (Binçevbir) Başkanı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yapılan ihale ile Binçevbir bütçesine katkı sağlanacağını belirterek, “Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetler Birliğimiz tarafından Bingöl merkez Beyaz Toprak( Hera Gor) Köyümevkiinde, Birliğimize ait Katı Atık Bertaraf Tesisi Alanı sınırları içerisinde tıbbi atık sterilizasyon tesisi işletmeciliğinin yap-işlet-devret modeliyle 10 yıl süreyle tesis işletmeciliği ihalemizi gerçekleştirdik ve sözleşmemizi imzaladık. İhale ile birlikte tesisimizin hem kullanım ömrünü uzayacak hem de geri dönüşümden ekonomiye katkı sağlanacaktır. İhale kapsamında Binçevbir, aylık 1.800 TL gelir elde edecektir. Ayrıca tesiste iş istihdamı da sağlanacaktır. İlimize ve Binçevbir üye belediyelerimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal