Suriyeli ailelere 64 bin TL nakdi yardım

Sürdürülen ‘Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım’ yardım kampanyası kapsamında 94 Suriyeli aileye 64 Bin TL nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

Sürdürülen ‘Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım’ yardım kampanyası kapsamında 94 Suriyeli aileye 64 Bin TL nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

 

Bingöl Valiliği koordinesinde, Bingöl Belediyesi, Kızılay ve Bingöl’lü vatandaşlar ile işbirliği içerisinde düzenlenen ‘Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım’ yardım kampanyası ile Suriyeli ailelerin yaraları sarılmaya devam ediyor.

 

Konu hakkında açıklamada bulunan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “Devlet olarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza yardımda bulunmanın yanı sıra Suriye`de yaşanan savaştan kaçarak ülkemize ve ilimize sığınan Suriyeli komşularımıza da yardımda bulunuyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Suriyeli kardeşlerimize yönelik olarak başlattığımız kampanyaya Bingöllü hemşerilerimiz büyük ilgi gösterdi ve katılım sağladı. Suriyeli sığınmacıları barındırmak, ihtiyaçlarını gidermek için seferber oldu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından Suriyeli ailelere gıda, giyim ve yakacak yardımı yapıldı. Bunun yanı sıra Bingöl Belediye ekiplerince hayırseverlerden alınan ikinci el eşyalar Suriyeli ailelere teslim edildi. Kızılay tarafından gıda, giyim ve battaniye yardımları gerçekleştirildi. Ayrıca, Valiliğimizce nakdi yardım amacı ile oluşturulan banka hesabına hayırsever vatandaşlarımız bugüne kadar 115 Bin 540 TL nakdi yardımda bulundu. Ağır kış şartlarının yaklaşmasından dolayı Suriyeli ailelerin özellikle kış mevsimini daha sıcak bir ortamda geçirebilmeleri ve temel ihtiyaçlarını karşılamaları için, 64 aileye hane başı 1.500 TL olmak üzere toplam 96 Bin TL nakdi yardım gerçekleştirildi. Büyük sıkıntılarla ülkemize ve bir kısmı da ilimize sığınan Suriyeli sığınmacılara yardımda bulunan bütün vatandaşlarımız başta olmak üzere Bingöl Belediyemize ve Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal