SORUNLAR HER AY MASAYA YATIRILACAK

Merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Barakazi, “Muhtarlarımızla her ay düzenli olarak toplantı yaparak, sorunları masaya yatıracağız. Toplantılar kapsamında notunu aldığımız sorunların bir sonraki toplantıda giderilip, giderilmediğinin de takipçisi olarak mahallelerimizdeki sorunlara köklü çözümler getireceğiz” dedi.

Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahalle sorunlarına ilişkin muhtarları dinleyen Barakazi, çözüm noktasında fikir alışverişinde bulundu.

Mahalle istekleri ve ihtiyaçlarının tek tek not edildiği toplantıda konuşan Barakazi, hizmetler noktasında hız kesmeden yollarına devam ettiklerini söyledi.

“SEÇİM ENDEKSLİ ÇALIŞMIYORUZ”

Barakazi, “Muhtarlarımızın ve belediye başkan yardımcılarımız ve belediye birim müdürleri bir araya geldiği bir toplantıda beraberiz. Seçimin üzerinden yaklaşık 2,5 yıl geçti. Hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz. Belediye başkanı olarak seçim endeksli çalışılmasını düşünen biri değilim. Seçimden önce nasıl çalışıyorsak seçimden sonra da o hızla çalışmamız lazım. Hızımızı artırmamız lazım” dedi.

Bingöl Belediyesi’nin mahallecilik, bölgecilik, yapmadan hizmetlerine devam ettiğini belirten Barakazi, tüm mahallelere eşit şekilde hizmet ettiklerini söyledi.

HER AY DÜZENLİ TOPLANTI YAPILACAK

Mahalle muhtarlarıyla her ay düzenli olarak toplantı yaparak, sorun ve çözüm önerilerini görüşeceklerini vurgulayan Barakazi, “Bundan sonra her ay düzenli olarak toplantı yapacağız. Mahalle muhtarlarımızın ilettiği sorunları ve çözüm önerilerini not edeceğiz. Bizlere iletilen her sorunu ilgili birimlerimiz ivedilikle takip edecek ve bir sonraki toplantıda sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edeceğiz” diye konuştu.

BUTAKU: “HİZMET NOKTASINDA BİRLİKTE OLMALIYIZ”

Bingöl Belediyesi’nin ‘şehrimizi birlikte yönetiyoruz’ sloganıyla başlattığı hizmetlerin önemli olduğunu vurgulayan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku ise, “Son zamanlarda da takip ediyoruz Belediye Başkanımız sivil toplum kuruluşları olsun gerek dernekler, siyasiler olsun çok güzel bir girişim başlattı. Bu istişare ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’yi tebrik ediyorum. Konu Bingöl ve Bingöl’e hizmet olunca biz hepimiz beraber olalım. Söz konusu hizmet olunca hep beraber olalım” şeklinde konuştu.

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Ragıp Atala, Sabri Alkış, Orhan Bozgan, İmar ve Şehircilik Müdürü Hanefi Barakazi,  Fen İşleri Müdürü Ömer Berdibek , Özel Kalem Müdürü Mahmut Arığtekin ve mahalle muhtarı katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal