Sokak Hayvanlarını Beslediler

TEMA Vakfı Bingöl Şubesi ile Bingöl Belediyesi, kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını beslemek için doğaya yiyecek bıraktı. Tema Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Karaarslan, etkinliğin kış boyunca süreceğini söyledi.

 

Sokak hayvanlarına yönelik çevrede duyarlılık oluşturmak için kampanya başlatan Tema Vakfı Bingöl Temsilciliği’ne Bingöl Belediyesi destek verdi. Çalışmayla sokak hayvanlarına yem ve süt bırakıldı.

 

Bingöl Belediyesi ile TEMA Vakfı Bingöl İl temsilcili işbirliğiyle kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını beslemek için doğaya yiyecek bıraktı.

 

Bingöl Belediyesi Proje ekibi ve TEMA Vakfı Bingöl Temsilciliği, kent merkezinde Merzafaki Mezarlığı, Yenimahalle çamlığı, Mirzan Mahallesi Mezarlığı, Düzağaç Şehir Mezarlığı bölgelerini gezerek, kuşları yem ile kedi ve köpekleri ise ekmek ve sütle besledi.

 

Etkinlik kapsamında bilgi veren Cuma Karaarslan, “Bu konuda duyarlılık oluşturmak için böyle bir kampanya başlattık. Geçen hafta, ilkini düzenlediğimizin etkinliğimize bu haftada devam ettik. Zorlu kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını, tüm kış boyunca belirli periyotlarda beslemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Mahalleli etkilendi

Geçen haftaki etkinliği gören mahalle sakinlerinin duyarlılık gösterdiğini kaydeden Karaarslan, “Bu çevredeki mahallelerde ikamet eden vatandaşlarda bu konuda duyarlılık oluştuğunu fark ettik. Bu bilincin daha fazla yayılması gerekiyor. Bizim ekmekle, sütle, buğdayla başlattığımız bu beslemeye, inşallah insanların kendi yediklerinden katkı sunmalarıyla devam eder” diye konuştu.

 

Duyarlılık oluşturulmalı

Sokak hayvanlarının ve uçan canlıların kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlandığını belirten Bingöl Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mahmut Arığtekin, “Bingöl Belediyesi olarak bu projeye destek veriyoruz. Duyarlılık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Hayvanların yaşam hakkı bizimki kadar kutsaldır” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal