Sokak Hayvanlarına yiyecek bırakıldı

Bingöl Belediyesi, kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarını beslemeye devam ediyor. Belediye ekipleri şehrin y

Bingöl Belediyesi, kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarını beslemeye devam ediyor. Belediye ekipleri şehrin yerleşim alanı dışındaki farklı noktalarına sokak ve yaban hayvanları için yiyecek bıraktı.

 

Bingöl Belediyesi yoğun kış şartlarında sokak hayvanlarını da unutmadı. Karda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına belediye ekipleri tarafından yiyecek bırakılmaya devam ediliyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin talimatı üzerine başlatılan çalışmalarla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını beslemek için şehrin muhtelif noktalarına yiyecek bıraktı.

 

Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sahipsiz hayvanların aç kalmaması için, doğaya yem bırakma etkinliğinin kış boyunca süreceğini ifade ettiler.

 

Soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, çalışmaların kış boyunca süreceğini söyleyerek, “Yoğun kar yağışı ile birlikte doğada yiyecek bulmada zorlanan hayvanlar için düzenli olarak yiyecek bırakıyoruz. Ekiplerimiz tarafından haftada iki gün doğal yaşamda hayatlarına devam eden sokak hayvanlarına yem bırakıyoruz. Kış mevsimi boyunca da sahipsiz hayvanlar için doğaya yiyecek bırakmaya ve korumaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin de sokak hayvanları için gereken hassasiyeti göstermelerini istiyorum. Her canlının yaşam hakkı kutsaldır. Sokak Hayvanları için Hayvan Barınağı’nın yapım ihalesini gerçekleştirdik, ihaleyi alan firma ile sözleşmeyi imzaladık. 2016 yılı inşaat sezonunun başlaması ile birlikte Hayvan Barınağı’nın yapımına başlanılacak. Hayvan Barınağı’nın bu yıl tamamlanmasını hedefliyoruz. Barınağın faaliyete girmesi ile birlikte sokak hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları da bu şekilde daha düzenli yapılacaktır” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal