Sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Bingöl Belediyesi, kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarını beslemek için şehrin muhtelif noktalarına y

Bingöl Belediyesi, kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarını beslemek için şehrin muhtelif noktalarına yiyecek bıraktı. Başkan Vekili Halim Sugü, etkinliğin kış boyunca süreceğini söyledi.

 

Bingöl Belediyesi yoğun kış şartlarında sokak hayvanlarını da unutmadı. Karda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Belediye ekipleri tarafından yiyecek bırakıldı.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin talimatı üzerine başlatılan çalışmalarla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını beslemek için şehrin muhtelif noktalarına yiyecek bıraktı.

 

Etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte Bingöl beyaza büründü. Bu durumdan en fazla etkilenenler arasında sahipsiz sokak hayvanları da bulunmakta. Kardan dolayı yiyecek bulamayan sokak hayvanlarının imdadına Bingöl Belediyesi yetişti. Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sahipsiz hayvanların aç kalmaması için, doğaya yem bırakma etkinliğinin kış boyunca süreceğini ifade ettiler.

 

Sokak Hayvanları için farkındalık etkinliğine, Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Bozgan, Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Tamer Kendi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yıldırım ile Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları katıldı.

 

Çalışmaların kış boyunca süreceğini söyleyen Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sügü;  “Hava şartlarının kötüye gitmesi sokaklarda yaşayan hayvanları da olumsuz etkiledi. Biz de Bingöl Belediyesi olarak ilimizin yerleşim bölgelerinden uzak kalan belirli noktalara hayvan yemleri bırakıyoruz. Bu çalışmalarımız hava şartları düzelene kadar devam edecektir. Sokak Hayvanları nasıl olsa yiyecek bulur mantığı ile hareket etmememiz gerekiyor. Aynı insanlar gibi onlarda can taşıyorlar. Vatandaşlarımızın sokak hayvanlarına ve doğada yaşayan canlıların ulaşabileceği şekilde yiyecek bırakmasını istiyoruz. Ağır kış şartları göz önünde bulundurarak şehrin muhtelif yerlerine hayvanlar için yiyecek bıraktık.2015 yılında Hayvan Barınağımızın yapım ihalesini gerçekleştirdik, ilgili firmaya yer teslimi yapıldı. Bu yıl inşaat sezonu ile barınağın yapımına başlanılacaktır. Hayvan Barınağı’nın yılsonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Barınağın faaliyete girmesi ile birlikte sokak hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları da bu şekilde daha düzenli yapılacaktır’’ dedi. 

 

Hayvanların da yaşam haklarının bulunduğu belirten Sügü, “Halkımızın sokak hayvanları için daha çok duyarlı olmasını istiyoruz.  Hava koşulları düzelinceye kadar Belediye ve gönüllü kuruluşlarla sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Sokak hayvanlarının ve uçan canlıların kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlandığını belirten Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Bozgan ise, “Bingöl Belediyesi olarak doğada ve sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek bıraktık. Vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Hayvanların yaşam hakkı bizimki kadar kutsaldır” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal