Saçaklardaki buzlar kırılıyor

Bingöl’de etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezindeki ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtları, itfaiye ekiplerince kırıldı.

 

Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev ve iş yerlerine ait çatılarda uzun buz sarkıtları oluştu.

 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, etkili olan kar yağışı ve yaşanan don olayları sonrasında ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtlarının olası bir faciaya neden olunmaması amacıyla çalışma başlattı.

 

Kent merkezindeki caddeler üzerinde bulunan apartman ve iş yerlerinin çatılarında oluşan buz sarkıtlarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve işyeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekipler, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları kırdı.

 

Bingöl Belediyesi itfaiye ekipleri, kent merkezinde yürüyen vatandaşların, yüksek binaların saçaklarında oluşan uzun buz sarkıtlarının olduğu alanlarda geçerken dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

 

İmkanları dahilinde buz sarkıtlarını kırmaya devam edeceklerini belirten ekipler, vatandaşlarında dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Vatandaşların, buz sarkıtları ile ilgili oluşabilecek sıkıntıları 110 İtfaiye Müdürlüğü’ne bildirmeleri istendi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal