Saat Kulesi onarılıyor

Genç Caddesi Dörtyol üzerinde bulunan Saat Kulesi Bingöl Belediyesi tarafından restore ediliyor.

 

Genç Caddesi Dörtyol üzerinde bulunan 12 metre yüksekliğindeki Saat Kulesi, Bingöl Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılıyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin talimatıyla başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor. Bingöl Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında öncelikle Saat Kulesi’nin saatleri restore edildi, ısı göstergesinin bakımı yapılarak faaliyete alındı.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Barakazi, “Bingöl’ün önemli sembolü haline gelen Saat Kulesi’ni restore ediyoruz. Öncelikle bozuk olan saatlerin onarımını yaptık. Isı göstergesi taktık, aydınlatma ledleri takıldı. Akrep, yelkovan ve saat makinelerini değiştirdik. Saatlerin kontrol ünitelerini yeniledik. Saat Kulesi’nde bulunan 4 saati de komple yenileyip, sıfırladık. Saatlerin ön çerçeveleri ve rakamları boyandı. Ayrıca dış cephede bozuk olan taşlar onarılacak, taş yüzeyler temizlenecek. Musluklar ve mermerler onarılacak. Saat Kulesi’ne yeni bir görünüm kazandıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal