Rojava`ya Destek Kampanyası - Seyirci Olma Destek Ol

Bingöl Belediyesi’nde AK Parti ve DBP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin ortak kararıyla Rojava’ya destek kampanyası başlatıldı.

 

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sivas Belediyesi, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti ve Bingöl Muhtarlar Derneği’nin de destek verdiği kampanya 9 Ekim-31 Aralık 2014 tarihleri arasında yürütülecek.

 

‘Seyirci Olma Destek Ol’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Dörtyol Ulucami önü, Beşyol mevkii, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi ve Kültür Mahallesi’nde yardım toplama merkezleri oluşturulacak. Kampanya kapsamında yardım toplama komisyonları oluşturularak Bingöl genelinde duyarlılığın oluşturulması için çalışmalar yürütülecek.

 

31 Aralık 2014 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında toplanacak yardımlar, Rojava’ya gönderilecek.

 

Kampanya hakkında bilgi veren yardım kampanyası komitesi başkanı Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala, “Bingöl Belediyesi olarak, Rojava’da yaşanan insanlık dramına karşı, mağdur halkın yanında olmak, bir nebzede olsa yaralarını sarabilmek için bu kampanyayı başlattık. Yaşanan savaş nedeniyle 10 binlerce kişi toprağından edildi. Şuana kadar çocuğu, kadını, yaşlısıyla yaklaşık 150 bin kişinin Türkiye’ye geldiği ifade ediliyor. Rojava’da yaşanan bu drama seyirci kalmamak, o insanlara destek olmak için ‘Seyirci Olma Destek Ol’ sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasına tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Halkımızın Rojava’da yaşanan insanlık dramına seyirci olmamalarını, ellerinden gelen desteği sağlamalarını bekliyoruz” dedi.

 

Yardım kampanyası için belirlenen yerlerde Kurban Bayramı’ndan sonra yardımların toplanmaya başlanacağını belirten Atala, Bingöl halkından duyarlılık beklediklerini söyledi.

Kampanya kapsamında gıda, giyim, ilaç gibi temel yaşam malzemelerinin toplanacağı bildirildi.

 

Yardım komitesi Ragıp Atala, Selahattin Burkankulu, Feyza Başak Koç, Türkan Kişin, Murat Ayhan, Selahattin Demirel, Mehmet Erdem, Mehmet Kıtay, Abdullah Butaku ve Ömer Şanlı’dan oluşuyor.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal