Recep Tayyip Erdoğan’da asfalt sevinci

Bingöl Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında çalışmalar sürdürülürken, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Bedri Tuğ Caddesi ve Kardelen Caddesi’nde asfalt dökümü gerçekleştirildi. Çalışmalar hızla devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında mahallenin önemli ulaşım akslarından olan Bedri Tuğ Caddesi ve Kardelen Caddesi kaliteli asfalta kavuşuyor.

 

Finisher asfalt döküm aracı ile Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Bedri Tuğ Caddesi ve Kardelen Caddesi’nde BSK(Bitümlü Sıcak Karışım) olarak dökülen asfalt, silindir ve vabıl iş makinası ile bastırılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Barakazi, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Barakazi, çalışmalarla ilgili vatandaşlara bilgiler verdi.

 

Çalışmaların 11 ekip ve yaklaşık 235 personelle devam ettiğini söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Altyapı çalışmaları sonrasında 250 kilometre uzunluğunda olan şehir içi yol ağımızı bitümlü sıcak karışım asfalt malzemesi ve kilitli parke taşı ile yeniliyoruz. Yılsonuna kadar üstyapı çalışmalarının büyük bir kısmını bitirmiş olacağız. Aşağı Çarşı, Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Gündoğdu, Yeşilyurt, Yenimahalle ve Mirzan Mahalleleri’nde çalışmalarımız sürüyor. Kilitli parke taşı ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Ana güzergah yollar BSK(Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt ile kaplanıyor. Üstyapı’nın devam ettiği mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri devam ediyor. Öncelikle 15 cm’lik (sıkıştırılmış hali) plentmiks malzeme üzerine 6 cm’lik (sıkıştırılmış hali) asfalt (BSK) dökülüyor. Bunun üstüne de 5 cm’lik (sıkıştırılmış hali) bir tabaka daha yapılacak. Çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde ilerliyor” dedi.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal