Ramazan öncesi denetimler arttı

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle işyerleri denetimlerini sıklaştırdı.

 

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle denetimlerini daha da arttırarak devam ettiriyor. Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte yaptığı denetimlerde işyerlerinin ruhsatlı, sağlıklı ve hijyenik olması konusunda işyeri sahiplerini uyardı.

 

Esnaf denetimlerini artıran Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, et, unlu mamuller, kahvehane, kasap ve internet cafelerde denetimler yaptı. Denetim ekibi satılan ürünlerin son kullanma tarihi, esnaf portör sağlık karneleri, gıda depolama alanları ile genel hijyen koşullarını kontrol ediyor.

 

Denetimlerde eksiklikleri belirlenen ve kurallara aykırı durumları tespit edilen işyeri sahipleri uyarılarak eksikliklerini gidermeleri için süre verildi.

 

Yapılan denetimlerin devam edeceğini vurgulayan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Hepimiz kentte yaşamanın bir gereği olarak toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız işi en iyi şekilde ve kurallara uygun olarak yapmak durumundayız. Ramazan Ayı öncesi denetimlerimizi sıklaştırdık. Halkımızın Ramazan Ayı’nı en güzel şekilde geçirmesi için ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Bingöl Belediyesi olarak insan sağlığını ilgilendiren konularda çok duyarlıyız. Şehir sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın huzur içerisinde alış verişlerini yapabilmeleri için özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerini sıkı bir şekilde denetleyeceğiz” dedi.

 

6 Haziran Pazartesi günü başlayacak Ramazan ayı öncesi, Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirten Başkan Barakazi, “Denetimler; Ekmek Gramajı, Sağlıklı üretim şartları, Ürünlerin Son kullanma Tarihleri ve İşyeri ruhsatları konularında ağırlık kazandı. Genel olarak Kasaplar, Et ve Et ürünleri satan marketlerde, Berberler, Fırınlar ve Lokantalarda yapılan denetimlerde, halk sağlığı açısından ciddi problemler yok. Eksikleri olan esnafları uyararak gerekli düzenlemeleri yapmaları konusunda uyarılarda bulunduk” diye konuştu.

 

Yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ve halkın sağlıklı bir şekilde Ramazan ayını idrak etmeleri konusunda çalıştıklarını da kaydeden Başkan Barakazi, alışveriş yapan vatandaşların ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmaları gerektiğini ifade etti.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal