Ramazan denetimleri devam ediyor

Bingöl Belediyesi Zabıta ekipleri, işyerleri denetimlerini Ramazan ayı münasebetiyle sıklaştırdı.

 

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, Ramazan ayında denetimlerini daha da arttırarak devam ettiriyor. Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte yaptığı denetimlerde işyerlerinin ruhsatlı, sağlıklı ve hijyenik olması konusunda işyeri sahiplerini uyardı.

 

Ramazan ayında esnaf denetimlerini artıran Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, et, unlu mamuller, kahvehane, kasap ve internet cafelerde denetimler yaptı. Denetim ekibi satılan ürünlerin son kullanma tarihi, esnaf portör sağlık karneleri, gıda depolama alanları ile genel hijyen koşullarını kontrol ediyor.

 

Denetimlerde eksiklikleri belirlenen ve kurallara aykırı durumları tespit edilen işyeri sahipleri uyarılarak eksikliklerini gidermeleri için süre verildi.

 

Yapılan denetimlerin devam edeceğini vurgulayan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Hepimiz kentte yaşamanın bir gereği olarak toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız işi en iyi şekilde ve kurallara uygun olarak yapmak durumundayız. Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Bingöl Belediyesi olarak insan sağlığını ilgilendiren konularda çok duyarlıyız. Şehir sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın huzur içerisinde alış verişlerini yapabilmeleri için özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerini sıkı bir şekilde denetleyeceğiz” dedi.

 

Amaçlarının Ramazan ayı münasebetiyle halkın daha sağlıklı ürünlerle buluşmasının sağlanması olduğunu söyleyen Barakazi, “Denetimler; Ekmek Gramajı, Sağlıklı üretim şartları, Ürünlerin Son kullanma Tarihleri ve İşyeri ruhsatları konularında ağırlık kazandı. Genel olarak Kasaplar, Et ve Et ürünleri satan marketlerde, Berberler, Fırınlar ve Lokantalarda yapılan denetimlerde, halk sağlığı açısından ciddi problemler yok. Eksikleri olan esnafları uyararak gerekli düzenlemeleri yapmaları konusunda uyarılarda bulunduk” diye konuştu.

 

Yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ve halkın sağlıklı bir şekilde Ramazan ayını idrak etmeleri konusunda çalıştıklarını da kaydeden Başkan Barakazi, alışveriş yapan vatandaşların ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmaları gerektiğini ifade etti.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal