Peyzaj çalışmaları devam ediyor

Bingöl Belediyesi, kavşak ve yollarda peyzaj çalışmalarına devam ediyor. Özellikle yaz döneminde çiçek dikimine önem veren ekipler, bir yandan da yeni yeşil alan oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, Bingöl’ün değişik cadde ve sokakları ile kavşak noktalarına, değişik türlerden rengârenk çiçek, bitki ekimi ve çeşitli peyzaj çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde bulunan park, kavşak ve cadde refüjlerinde peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Refüjlerde otomatik sulama sistemi döşeyen ekipler, bir yandan da yeni yeşil alan oluşturmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Yaşanabilir bir çevre için park ve yeşil alanlarda bakım çalışmaları yapmaya, vatandaşlara daha güzel ve estetik bir şehir sunmaya devam edeceklerini söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi: “Bingöl-Muş-Elazığ Karayolu’nda bulunan Yurt Kur Önünde yeni yeşil alan oluşturmak için çalışmalara başlayan Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, öncelikli olarak yol seviyesine göre düşük bir kotta bulunan alana toprak dolgusu yapılıyor. Dolgu sonrası alanın sert zeminleri kilitli taş ile döşenecektir. Otomatik sulama sistemi ve elektrik tesisatı döşenip bitkilendirme çalışmalarına başlanacak. Alanda farklı tür ve özelliklerde süs bitkileri kullanılacak. Ayrıca tüm yeşil kısımlar çimlendirilecektir. Yürüyüş, oturma ve dinlenme yolu olarak tasarlanacak alanda banklar, çatılı piknik masaları, çöp kutuları, aydınlatma elemanları gibi kent mobilya ve donatıları bulunacaktır. Bu alan hem öğrenci ve vatandaşlar tarafından sık kullanılması sebebiyle, hem de ana yol güzergâhı üzerinde bulunduğundan estetik bir görünüme ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple yapılacak çalışma ile hem ihtiyaçlar giderilecek hem de şehre güzel bir görünüm katacaktır.”

 

Bingöl Üniversitesi önünde bulunan orta refüjde bitkilendirme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Barakazi, “Alandaki su sıkıntısını çözmek üzere refüje otomatik sulama sistemi döşendi. İlerleyen günlerde çeşitli türlerde ağaç ve çalı ile birlikte bitkilendirme çalışmaları da yapılacaktır. Daha sonra çimlendirme çalışmaları yapılacaktır. Ekiplerimiz tarafından Düzağaç Kavşağı ve Hastane Kavşağında yağmurlama sulama tesisatı döşendi. Çiçek ve çimlendirme çalışmaları yapıldı. Ayrıca, Palamut Caddesi, Şehir Mezarlığı ve Semt Konağı’nın sulama tesisatı döşenmiştir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, çiçeklendirme ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra yapılan düzenlemelerin bakımı, çim biçme, çiçeklerin sulanması gibi işlemleri de yapmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal