ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ.

BİNGÖL’ÜN GERDANLIĞI OLACAK

Başkan Barakazi’yi makamında ziyaret eden Bakan Eroğlu, “Çapakçur Vadisi Bingöl’ün gerdanlığı olacak” dedi.

‘DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı’ törenine katılmak üzere Bingöl’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Milletvekili Enver Fehmioğlu ve bölge müdürlerinin de yer aldığı toplantıda sunum yapan Başkan Barakazi, belediye tarafından yürütülen çalışmaları etraflıca anlattı.

EROĞLU: “TÜM İMKÂNLARIMIZLA YANINIZDAYIZ”

Barakazi tarafından verilen brifingin ardından konuşan Eroğlu, bakanlık olarak tüm imkânlarıyla Bingöl Belediyesi’nin yanında olduklarını söyledi.

Eroğlu, “Yiğitler diyarı olan Bingöl, her şeyin en güzeline layıktır. Her zaman tüm imkânlarımızla belediyemizin emrindeyiz. Bingöl için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya hazırız” dedi.

DSİ ve Belediye tarafından yürütülen Çapakçur Vadisi projesini önemsediğini belirten Eroğlu, “Çapakçur Vadisi Bingöl’ün gerdanlığı olacak. Çapakçur vadi projesini önemsiyoruz. Çünkü bu proje Bingöl’ün çehresini değiştirecek. O nedenle Bingöl’ün tarihine, namına yakışacak bir çalışma yapılması gerekir. Islah çalışmaları başladı ve titizlikle sürdürülüyor.” İfadelerini kullandı.

Eroğlu, Çapakçur Vadisi çalışmalarına yönelik Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve DSİ Genel Müdürü Murat Acu’ya çalışmaların hızlandırılmasına yönelik talimat verdi.

Belediye Başkanı Barakazi, ziyaret anısına bakan Eroğlu’na Yüzen ada tablosunu hediye etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal