Önce Sıcak Çorba, Sonra Final Sınavları

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi, final sınavları öncesi ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ etkinliği dü

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi, final sınavları öncesi ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ etkinliği düzenledi.  Bingöl Belediyesi’nin de destek verdiği etkinliğe, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Bingöl Belediyesi sponsorluğunda Bingöl Üniversitesi nizamiye girişinde sıcak çorba dağıtımı yapıldı.  Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ etkinliğine; Belediye Başkanı Yücel Barakazi,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ekrem Atalan, Prof. Dr. Burhanettin Baydaş,  Belediye Meclis Üyesi Halim Sugü ile Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala katıldı.

 

Nizamiye girişine konulan dev çorba kazanlarından öğrencilere kepçe ile çorba dolduran Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ekrem Atalan ve Prof. Dr. Burhanettin Baydaş, öğrencilere sınavda başarılar dileri. Öğrenciler, ikram edilen sıcak çorbadan sonra sınıflarına geçti.

 

Geleneksel ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ etkinliğinin bu yıl 3.’sünü düzenlediklerini dile getiren Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Artar, final sınavları döneminin başlaması nedeniyle öğrencilere destek olmak ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledikleri söyledi.

 

Her sınav öncesi çorba dağıtımını geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Artar, “Yapılan ikramdan öğrenci arkadaşlarımız memnun kaldı. Çalışmalarımız ile arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacındayız. Final haftasında öğrenci arkadaşlarımızın sınıfa ellerinde sıcak çorba ile çıkmaları güzel bir görüntü oluşturdu. Bu çalışmayı geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Artar, etkinliğe katılarak sponsor olan Belediye Başkanı Barakazi'ye ve kendilerine destek olan üniversite yönetimine teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal