Okul ve Cami bahçeleri ağaçlandırılacak

Bingöl Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimi çalışmalarına Okullar, Camiler, Kur’an Kursları ve medreseleri de dahil etti.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafında ‘Daha Yeşil bir Bingöl’ sloganıyla şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 10 bin adet ağaç ve çalı gurubunun dikimi çalışmalarını yerinde incelediler. Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün bahçesinde dikilmek üzere bırakılan ağaçları inceleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Bingöl İl Müftülüsü Mecit Can, çalışmalarla ilgili Park ve Bahçeler Müdürü Ömer Berdibek’ten bilgi aldı.

 

“BİNGÖL BELEDİYESİ OLDUKÇA YARARLI VE GÜZEL İŞLER YAPMAKTA”

Ağaç dikim çalışmaları nedeniyle Başkan Barakazi’ye teşekkür eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Belediyesi’nin güzel işlere imza attığını vurgulayarak, “Bingöl Belediyesi tarafından bu yıl kent merkezine 10 bin ağaç dikiliyor. Bu etkinlikler kapsamında çalışmaları yerinde görmek için buradayız. Bingöl Belediyesi oldukça yararlı ve güzel işler yapmakta. Özellikle bizi de ilgilendiren hususlarda belediyemizle birlikte güzel işleri yapacağımızı söylemiştik. Belediyemiz güzel işleri yapmaya devam ediyor. Özellikle belediyemizin ‘Daha güzel ve yeşil bir Bingöl için’ sloganı ile başlattığı çalışmalar çok takdire şayandır. Bu anlamda belediyemizin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yine ‘Daha temiz bir Bingöl’ sloganı ile geçtiğimiz günlerde bir temizlik kampanyası yapmıştık. Bu çalışmada bir olumlu sonuç elde etti. Belediyemizle birlikte yapacağımız bu türlü ortak çalışmalarla Bingöl’ü daha yaşanılabilir bir şehir kılmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin ve belediyemizin yanındayız” dedi.

 

“AĞACA SAHİP ÇIKMAK VE ÇEVREYİ KORUMAK ÇOK ÖNEMLİDİR”

Ağaç dikimi kadar, ağacın korunmasının da önemli olduğunu ifade eden Bingöl İl Müftülüsü Mecit Can, vatandaşların bu konuda daha bir duyarlı olmalarını isteyerek, “Yeşillik ve ağaçlandırma konusu hepimizin de inkar edemeyeceği gibi önemli bir çevre olayıdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.c.) ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahil elinizdeki ağacı dikmeyi ihmal etmeyin’ diye buyurmuştur. Biz böyle bir medeniyetin ve kültürün sahipleri olarak ağaçlandırmaya ve çevreye olağanüstü önem vermemiz gerekmektedir. Hem dinimizin gereği, hem de medeniyetimiz açısından ağaçlandırma çalışmalarını yürüten Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin bu çalışmaları takdire şayandır. Başkanımızı tebrik ediyorum. Rabbim başarılarının devamını ihsan eylesin. Bingöl’ümüzün, şehrimiz iyi bir halde, daha yaşanabilir bir hale getirmek için belediyemizin yapacağı hizmetler noktasında müftülük olarak, imamlarımızla, görevlilerimizle her türlü katkıyı vermeye hazırız. Belediyemizin gayreti ile daha güzel bir Bingöl’ü göreceğimize inanıyorum. Ağaç dikmek kadar, ağaca sahip çıkmak ve çevreyi korumakta önemlidir. Bu konuda halkımızın daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Belediyemizin çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

“HERŞEY DAHA YEŞİL BİR BİNGÖL İÇİN”

Yapılan çalışmalarla ilgili gazetecilere bilgi veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.  Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşturuyor. Bu yıl içinde toplam 10 bin ağacın dikimini tamamlayarak, daha yeşil bir Bingöl oluşturacağız. Parklara, ana arterler ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, yamaçlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimiz, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Ağaç dikim çalışmalarına Okulları, Cami bahçelerini, Kur’an Kursları ve medreseleri de dahil ettik. Bu kapsamda İl Milli eğitim Müdürümüz Sayın Kadri Engin ve İl Müftümüz Sayın Mecit Can ile birlikte belediyemizin yaptığı çalışmaları yerinde inceledik. Yapılacak çalışmalarla, okulların bahçelerine, Cami, Kur’an Kursları ve medreselerin bahçelerine de ağaç dikimi gerçekleştirilecektir. Ayrıca ekiplerimiz tarafından Şehir Mezarlığı Hatice Belgin Caddesi’nin yamaç kısımlarına setler yapılarak ağaçların dikimi gerçekleştirilmiştir. Yamaç kısımlarında ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecektir.  Ağaç dikimi bittikten sonra damlama sulama sistemi yapılacaktır. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal