Nebati, Belediye iftar çadırında orucunu açtı

Bingöl Belediyesi İftar Çadırı’nda vatandaşlarla birlikte orucunu açan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nureddin Nebati, Bingöl’de Ramazan Ayı’nın bir başka güzel geçtiğini ifade etti.

 

Ramazan Ayı’nın 2. gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nureddin Nebati, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu’nun bahçesinde kurulan Belediye İftar Çadırı’nda vatandaşlarla birlikte iftarlarını açtılar. Bingöl Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine ve yolda kalmışlar için kurduğu iftar çadırında her gün 600 kişiye sıcak aş dağıtıyor. Belediyenin her yıl geleneksel olarak açtığı iftar çadırına bu yıl da büyük ilgi gösterildi.

 

Bingöl Belediyesince her yıl Mübarek Ramazan ayında şehir merkezinde ihtiyaç sahiplerine ve yolda kalmışlara açtığı iftar çadırına Cuma günü davetli olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati “Bingöl’de Ramazan Ayı çok güzel geçiyor. Ramazan Ayı’nın İslam ümmetinin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Ramazan ayının 2. günündeki iftar programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nureddin Nebati, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanı Mine Lök Beyaz, AK Parti Bingöl Milletvekilleri Şebnem Koçakelçi ve Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av.Selma Dursun ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Davetlilere tas kebabı, pilav, mercimek çorbası, salata, tulumba tatlısı ve ayrandan oluşan menü ikram edildi.

 

Bingöl’de Ramazan ayının sürekli güzel geçtiğini ifade eden Başkan Barakazi, “İftar menüsünü olabildiğince zengin tutuyoruz. İnsanlarımız ramazan ayında daha rahat iftar edebilsin ve yıl içersinde göremediği imkanı burada bulabilsin diye her gün yaklaşık 600 kişilik yemek çıkarıyoruz. Bu sadece fakir fukaraya yönelik değil, Ramazan ayının manevi havasını yaşamak isteyen herkesi de biz buraya davet ediyoruz. Tamamen belediyemizin imkanları ile bu faaliyeti yürütüyoruz. Ramazan Ayı’nın mazlumların kurtuluşuna, hastaların şifa bulmasına, borçluların borçlarını eda etmesine vesile olmasını diliyor, şehrimize, ülkemize, İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal