Mahalle buluşmaları başladı

Bingöl Valiliği öncülüğünde başlatılan ‘Mahalle Buluşmaları’na İçmeler Mahallesi’nden start veril

Bingöl Valiliği öncülüğünde başlatılan ‘Mahalle Buluşmaları’na İçmeler Mahallesi’nden start verildi. Hafta sonu toplanan mahalleli, Vali Köşger ve Başkan Barakazi’ye mahallenin sorunlarını iletti.

 

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcıları Numan Tahir Şimşek ve Muhammet Fuat Türkman, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Jandarma Komutan vekili Şenel Eker, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Mahalle hakkında bilgi veren İçmeler Mahalle Muhtarı Felemez Aytar, “Mahallemizle ilgili tüm bu sorun, dilek ve temennilerde bizlere yardımcı olacağınıza inancımız tamdır. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze, diğer kurum müdürlerimize sonsuz saygılarımı sunuyorum ve kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Programda konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bütün mahallelerde devam edecek olan bu buluşmaları tertip eden Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri ağırlayan İçmeler Mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak sizlerin haklı taleplerini yerine getirmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

 

“ÇÖZÜM ODAKLI OLMAMIZ LAZIM”

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Vali Köşger, “Bizleri sevindiren en önemli husus, hemşerilerimizin beldelerine, şehirlerine sahip çıkmaları, mahallelerinin sorunlarını dile getirmek için böyle dinamik, istekli bir katılım sağlamış olmalarıdır. Temel olan şu ki, konuşmaya başlamışsak, arkası gelir ve sorunlar çözülür. En önemlisi, birbirimiz ile iletişime devam ediyor olmamızdır. Dolayısıyla bizim buraya gelmemizin temel maksadı da bu iletişimi sizlerle devam ettirmektir. Burada dile getirdiğiniz sorunların bir kısmı çözüme girmiş durumda, bir kısmı da not olarak alındı ve çözülmeye çalışılacaktır” dedi.

 

“Sorunlar tespit edildikten sonra çözüme bakmak lazım. Sorunu tekrar edip durmanın bir anlamı yok” diyen Vali Köşger, şunları söyledi: “O zaman sorunun bir parçası olmuş oluruz. Çözümün parçası olmak lazım, çözüm üretmek lazım. Bizi burada güzel bir şekilde ağırladığınız için ve mahallenize, beldenize, şehrinize, geleceğinize, çocuklarınıza sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

 

Vali Köşger, Başkan Barakazi ve beraberindekiler toplantının ardından İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezi’nde ve 2. Etap TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal