Köşger ve Barakazi, Simani Mahallesi sakinleri ile buluştu

Simani Mahallesi sakinleri, Vali Köşger ve Başkan Barakazi’ye sorunlarını dile getirdi. Vali Köşger, sorunların peyderpey çözülebileceğini belirtirken, Başkan Barakazi ise, dile getirilen sorunların birçoğunun ihale edildiğini söyledi.

 

‘Mahalle Buluşmaları’nın ikinci toplantısı, haftasonu Simani Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Simani Camii taziye evinde gerçekleştirilen toplantıda mahalle sorunlarını dile getiren Muhtar Ferhat Aymaz, “Sayın Valimiz, başlattığı mahalle buluşmaları ile bizzat kendisi mahalle halkının sorunlarını dinlemek istemişti. Bu buluşmalara vesile olan emeği geçen başta Sayın Valim ve Sayın Başkanım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“SORUNLARIN ÇOĞU İHALE EDİLDİ”

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Dile getirilen sorunların birçoğunun ihalesini yaptık. İmar sezonu başlayınca inşallah çalışmalara başlayacağız. Elbette eksiklikler var. Yaşam sürdükçe eksikler devam edecektir. Siz sorunlarınızı söyleyeceksiniz, biz de belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bugün burada bizleri ağırlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“SORUNLAR PEYDERPEY ÇÖZÜLEBİLECEK”

Mahalledeki sorunların peyderpey çözülebileceğini belirten Vali Köşger ise, Devlet güçlüdür. Her şeyin üstesinden gelebiliriz. Siz şehriniz, mahalleniz ile ilgili dinamik taleplerinizi dile getirdiğiniz sürece, şehrinize, ülkenize, geleceğinize sahip çıktığınız sürece, biz devlet olarak sorunların çözümünde her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

‘Devlet-millet işbirliği ile üstesinden gelinemeyecek hiçbir problem yoktur’ diyen Vali Köşger, şunları söyledi: “Şehrimiz gelişmeye devam etmesi için, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi eğitilmesi için çalışmalarımız devam edecektir. Devlet-millet işbirliği ile üstesinden gelinemeyecek hiçbir problem yoktur. Buraya bizleri karşılamaya gelen hemşerilerimize sizlere tekrar teşekkür ediyorum.”

 

Programa, Vali Yardımcıları Cevat Gün, Muhammet Fuat Türkman ve Numan Tahir Şimşek, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal