KOSGEB İşbirliğiyle Düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu Kayıtlarımız Başlamıştır

Bingöl Belediyesi ve Kosgeb işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu kayıtlarımız başlamıştır.

Bingöl Belediyesi olarak kendi işini kurmak isteyen yerel girişimcilerimizi desteklemek ve yeni iş sahalarının kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla KOSGEB Bingöl il Müdürlüğü ile uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenecektir.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye başkanı Yücel BARAKAZİ; ‘’Bildiğiniz üzere daha öncede KOSGEB işbirliğiyle 4 adet girişimcilik kursu açtık ve kursu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlerimize sertifikalarını verdik. Kursu tamamlayıp sertifika alan kursiyerlerimizden kendi işini kurarak geçimini sağlamakta ve aynı zamanda istihdama katkı sağlayanlar bulunmaktadır. Hükümetimizin KOSGEB aracılığıyla özelikle gençlerin istihdamına yönelik çalışmaları yürütmesi hem işsiz gençlere yeni kapılar açmakta hem de kendi işinin patronu olmak isteyenlere imkân sunmaktadır. İlimizde girişimcilik kurslarına yönelik oluşan yoğun talebi karşılamak, yerel girişimcilerimizi desteklemek ve yeni iş sahalarının kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenliyoruz’’ dedi.

Bingöl belediyesi proje biriminden yapılan açıklamada; Belediyemizce 09 Ağustos 2016 – 25 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; girişimcilik, iş planı hazırlama, finansal plan, yönetim planı vb. konuları kapsayan 32 saatlik hem teorik hem de pratik bir eğitim olacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu eğitim, genel katılıma açık olmakla beraber 120 kişi ile sınırlıdır ve devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifika alarak Yeni Girişimci Desteğine başvuru hakkı kazanacaklardır.
Eğitim Başvuruları Bingöl belediye kültür merkezinde bulunan belediye proje biriminden temin edilecek formlar ile 25.07.2016- 07.08.2016 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde bulunan Proje Birimine yapılacaktır.
Başvuru sayısına istinaden adaylara 08.08.2016 tarihinde mülakat yapılacaktır

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal