Karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 14 araç, 70 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken ka

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 14 araç, 70 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizledi.

 

Kar küreme çalışmalarının devam ettiği ifade edilen Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü açıklamasında, “Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışının devam ettiği bugünlerde ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Şehrin değişik noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Şehrin bütün mahallelerinde kar temizliği çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının etkili olması nedeniyle özellikle ana arterlerin açık tutulması için ekiplerimiz aralıksız çalışmaktadır. 4 greyder, 6 kepçe, 4 adet damperli kamyon, 70 personel ile şehir içerisinde kapalı olan yol ve kaldırımları açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Buzlanma riskine karşı 2 ekibimiz tuzlama çalışmalarını yürütüyor. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre vardiya sistemi ile çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle rüzgarlı günlerde yaşanabilecek faciaların önüne geçebilmek amacıyla dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Soğuk ve rüzgârlı havalarda sobalardan sızan karbon monoksit gazına karşı tedbirli olunuz. Gece yatarken sobaya kömür atmaktan kaçınınız. Ayrıca yaşanabilecek don olaylarına karşı su sayaçlarının muhafaza edilmesi gerekmektedir. Kamuoyunu bilgilendirir, saygılar sunarız” denildi.

 

Yoğun kar yağışının etkili olmasıyla birlikte özellikle çarşı merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yol kenarına araç parkı yapılmaması uyarısında bulunulan açıklamada, ulaşımda aksama yaşanmaması için vatandaşların toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin fayda sağlayacağı kaydedildi. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal