Kar ve Tipi Çalışmalara Engel

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Metan isale hattındaki arıza nedeniyle Mirzan ve Yeni Mahall

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Metan isale hattındaki arıza nedeniyle Mirzan ve Yeni Mahalle’de yaşanan su kesintileriyle ilgili açıklamasında, arızaya müdahale için yürütülen çalışmalarda, bölgedeki yoğun kar ve tipi nedeniyle gecikme yaşandığını belirtti.

 

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Metan İsale Hattı’nda meydana gelen arıza ve buna bağlı olarak Mirzan ve Yeni Mahalle’de baş gösteren su sıkıntısına dair yazılı bir açıklama yaptı.

 

“ÇALIŞMALAR GÜÇLÜKLE YÜRÜTÜLÜYOR”

Arızanın bulunduğu Metan İsale Hattı kaynağına ulaşmak için 1 adet paletli kepçe ve 1 adet loder olmak üzere iki araçla kar küreme çalışmalarının yapıldığı ancak olumsuz hava koşullarından dolayı müdahalenin geciktiği ifade edilen açıklamada, bölgede kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu, çalışmaların güçlükle yürütüldüğü vurgulandı.

 

“YOĞUN KAR NEDENİYLE BÖLGEYE ULAŞILAMIYOR”

Arıza bölgesine ulaşmak için yürütülen çalışmalar kapsamında Merkez Haziran Köyü yukarısına kadar yolun açıldığı, elverişsiz hava koşulları ve yolda biriken kar nedeniyle arıza bölgesine ulaşılmadığının altı çizilen açıklamada; şu bilgi ve ifadeler yer aldı;

“Bölgede kar kalınlığı 3-4 metreyi bulmaktadır. Yoğun kar, tipi ve aşırı soğuk nedeniyle çalışmalar güçlükle yürütülmektedir. Bölgeye ulaşım sağlanması için gerekli çaba ve girişimler devam ediyor. Metan İsale Hattı’na ulaşım sağlandığı anda ekiplerimiz gerekli arızayı gidererek su akışının normale dönmesi sağlanacaktır. Şuanda arıza nedeniyle Mirzan Mahallesi ve Yeni Mahalle’ye dönüşümlü su verilmektedir. Halkımızın yaşadığı sıkıntının farkındayız. Bunu en kısa sürede gidermek için de gerekli tüm çaba sarf edilmektedir. Doğa hadiselerine dayalı olup imkânları kısıtlayan koşullar sebebiyle yaşanan su kesintisi ile ilgili vatandaşlarımızdan anlayış bekler, saygılar sunarız” 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal