Kalorifercilik için belge şart

Yapılacak denetimlerde Ateşçi Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

 

Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hava kirliliği ile mücadele kapsamında yapılacak denetimlerde, kalorifer ateşçiliği belgesi bulunmayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.  

 

06-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce Ateşçilik Kursu açılacağı, belgesi bulunmayanların kursa müracaat etmeleri gerektiğinin kaydedildiği açıklamada, yapılacak denetimlerde Ateşçi Belgesi olmayan kişilerin kalorifer kazanı yakmasının tespit edilmesi halinde haklarında yasal işlem uygulanacağı vurgulandı.

 

Vatandaşlara duyarlılık çağrısı

Belgesi olmayanlara kalorifer yaktırılmaması hususunda vatandaşların da duyarlı olması çağrısının yer aldığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı;

“Hava kirliliği ile ilgili etkin bir mücadele yürütülebilmesi için vatandaşlarımızın ‘Alınacak kömürün izinli olup olmadığına bakılması, Kalorisi yüksek, kükürt oranı düşük kömürlerin tercih edilmesi, Kaloriferin sertifikalı kişilere yaktırılması, Kalorifer ateşçilerinin tekniğine uygun olarak kaloriferleri yakmaları’  hususlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. 2014/2015 kış sezonu öncesinde gerek vatandaşlarımızın ve gerekse kamu kurum ve kuruluşlarımızın yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde hareket etmeleri temiz bir hava solumamız için önem arz etmektedir.”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal