Kaldırımlar genişletiliyor

Şehrin en işlek caddelerinden birisi olan ve yayaların yoğun kullandığı İnönü Caddesi’ndeki kaldırımlar 4 metre genişletiliyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrimizin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

 

Bingöl’e yeni bir çehre kazandırma yolundaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bingöl Belediyesi, İnönü Caddesi’nde kaldırım genişletme çalışması başlattı.

 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bingöl Belediyesi olarak halkımıza daha yaşanılabilir kent sunmak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yol, kaldırım ve kilitli parke döşeme çalışmalarımız devam ederken, kaldırım genişletme çalışmalarımıza da başladık. Çarşı merkezinde kaldırım genişletme çalışması kapsamında Dörtyol Parkı İnönü Caddesi mevkiindeki kaldırımı 4 metre genişletiyoruz. Yayaların daha rahat yürüyebilmesi için başlattığımız çalışmalarla Dörtyol Parkı’nın köşesinden Sanat Sokağı’na kadar halen 2 metre olan kaldırım genişliğinin 6 metreye çıkarılması için çalışmalarımız başladı. Çalışma sonrası vatandaşlarımız, geniş kaldırımlardan rahatlıkla yürüyebileceklerdir” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal