Kadın Doğum Hastanesi’nin yolu asfaltlandı

Bingöl Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında çalışmalar sürdürülürken, asfalt (BSK) çalışmaları Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yolunda devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrimizin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

 

Çalışmalar kapsamında önemli ulaşım akslarından birisi olan Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yolu kaliteli asfalta kavuştu.

 

Üstyapı çalışmalarının Yeni Mahalle, Mirzan, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani ve İnalı Mahalleleri’nde devam ettiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “7 ekip ve yaklaşık 170 personelle şehrimizin muhtelif bölgelerinde ekiplerimiz tarafından üstyapı çalışmaları devam ediyor. Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yolundaki virajları genişletiyoruz. En dar yeri 8 metre olacak şekilde çalışma yapıyoruz. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Geçtiğimiz yıl asfalt çalışmalarını önemli ölçüde bitirdik. Kalan birkaç caddeyi de şimdi yapıyoruz. Üstyapı’nın devam ettiği mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri devam ediyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” diye konuştu.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yolu çok kötüydü. Özellikle kış aylarında araçlar ciddi sıkıntı yaşıyordu. Şuanda bu yol hem genişledi, hem de asfaltlandı. Çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal