Kadın Başkan Vekili’nden Kadın Yöneticiye ziyaret

Bingöl Belediye Başkan Vekili Feyza Başak Koç, yaklaşık bir ay önce göreve başlayan Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Fatma Anacur’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Bingöl Belediye Başkan Vekili Feyza Başak Koç ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala’nın eşi Mesude Atala ve Bingöl Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Tuba Acarlar, yaklaşık bir ay önce Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Müdire olarak atanan Fatma Anacur’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

Ziyarette konuşan Bingöl Belediyesi Başkan Vekili Feyza Başak Koç, kadınların önemli bir rol model üstendiklerini belirterek, “Ülkemizde, İlimizde öğrenci ve öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu kız öğrencilerden ve bayanlardan oluşmaktadır. Ancak kadın yöneticilerin sayısı maalesef bununla orantılı değil, çok daha az ve düşük kalıyor. Hanım efendilerin yönetici olarak atanmasını gelişmişlik açısından çok önemli görüyorum. Her okulda hiç olmazsa bir müdür yardımcısının kadın olması bir zorunluluktur. Kadın yönetici; öğrencilerin ve öğretmenlerin önünde önemli bir rol model görevi görmektedir.  Bunun dışında kadınlar annelikte, iş dünyasında ve diğer alanlarda başarı gösterdikleri gibi yöneticilikte de başarılı olacaklarına inanıyorum ve bunu da kanıtlamışlardır. Kadınlarımız, anne şefkati ile yöneticilik yapıyor. Bu vesileyle Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Fatma Anacur’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah muvaffak eylesin” dedi.

 

Yaklaşık bir aydır göreve başladığını ifade eden Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Fatma Anacur, görevini anne şefkati ile sürdürdüğünü dile getirerek, “Buraya gelirken bazı tereddütlerim vardı. Ancak bu tereddütlerimi yenmek pek uzun bir zaman almadı. Burada okuyan öğrencilerimizin hepsi kız olduğu için onların bir bayan yöneticiye ihtiyaç duyduğunu gözlemledim. Burayı tercih etmemin temel nedeni; kız öğrenci profili var ve kız öğrenciler bir bayan yöneticiye ihtiyaç duyuyorlar. Sorunlarını ve sıkıntılarını bir erkek yöneticiye anlatmakta sıkıntı yaşayabiliyor. Bunu ortadan kaldırmak adına burada sadece bayan bir müdire değil, 9 yıl yatılı öğretim görmüş biri olarak, yatılı kalan öğrencilerin sıkıntılarını ve beklentilerini çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Burada okuyan kız öğrencilerimizin beklenti ve sıkıntılarını karşılamak adına burayı tercih ettim ve göreve başladım. Beni öğrencilerimin sadece bir yönetici olarak değil, aynı zamanda bir abla ve bir anne olarak görmelerini söyledim. Öğrencilerime, ‘İstediğiniz zaman benim yanıma gelin ve bana sarılın’ dedim. Hakikaten buradaki öğrencilerin ilgiye ve şefkate çok ihtiyaç duyduklarını hissettim. Öğrencilerimizin beklentilerini karşılamak üzere buradayım. Nazik ziyaretiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal