İtfaiye’den anaokulu öğrencilerine eğitim

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine itfaiyenin çalışmaları, yangın ve ateşle oynamamaları hakkında bilgiler verildi

 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği itfaiyeyi tanıtma ve sevdirme bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine yangına nasıl müdahale edileceği hakkında bilgiler verildi. İtfaiye araçlarını yakından gören öğrenciler, belediye itfaiye ekipleri tarafından yangına nasıl müdahale edileceği, yangından uzak durmaları ve ateşle oynamamaları konularında bilgiler verildi.

 

Eğitim programından sonra Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli minik çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinden Evra Mahmutoğlu, kendi çizdiği itfaiye resmini, itfaiye personeline hediye etti.

 

Eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına önem verdiklerini belirten Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürü Gıyasettin Gürsaçtı, “Ekiplerimiz tarafından küçük yavrularımıza itfaiye tanıtılarak, yangında yapmaları gerekenler hakkında bilgiler verildi. Çocuklarımız yangın konusunda bilinçlenmesi çok önemli. İtfaiyenin ne yaptığını ve nasıl çalıştığını anlayan çocuk bizim için artık gönüllü bir itfaiye erimizdir. Çünkü gördüğü yangın karşısında yapacağı ilk şey telefona sarılıp 110’na nasıl bilgi vereceği anlatıldı. Bu da bizim için çok önemlidir. Çocukların yangından uzak durması gerektiği ve ateşle oyun oynamamaları gerektiği hakkında bilgiler verildi” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal