Öz Geçmişi :

1965 yılında Bingöl'de doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini Bingöl'de tamamladı, 1999 yılında Fırat üniversitesi Bingöl Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümünü bitirdi. 1995 yılında Bingöl Belediyesine naklen atama ile yerleştirildi. 6 yıl İktisat Müdürlüğü yaptı. 2009 yılında İtfaiye Müdürlüğüne atandı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tel: 0426 213 23 79 E-mail: gursacti@bingol.bel.tr

İtfaiye Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği

GENEL BİLGİLER

A-Misyonumuz

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hizmetlerini bütün vatandaşlara eşit şekilde ulaştırmaktır.

Vizyonumuz

İtfaiye hizmetlerini çağın ve teknolojinin imkânlarından da faydalanarak vatandaşların canına ve malına zarar veren yangın ve afetlere karşı hazır ve tedbirli davranarak asgariye indirmek ayrıca yangınlara ve afetlere karşı vatandaşları eğiterek sosyal ve psikolojik açıdan zararı bertaraf etmektir.

B-Yetki Görev ve Sorumluluklar

Halka sunduğumuz İtfaiye hizmetlerinin tüm iş ve işlemlerin kanunlara yönetmeliklere uygun olarak yapılması ve bu çerçevede şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışı içerisinde dil, din ve ırk ayrımı yapılmaksızın vatandaşlara eşit hizmet götürülmesi hedeflenmektedir.

İtfaiye hizmetlerini çağın ve teknolojinin imkanlarından da faydalanarak vatandaşların canına ve malına zarar veren yangın ve afetlere karşı hazır ve tedbirli davranarak asgariye indirmek ayrıca yangınlara ve afetlere karşı vatandaşları eğiterek sosyal ve psikolojik açıdan zararı bertaraf etmektir.

İtfaiye müdürlüğümüz günün 24 saati yangınlara ve afetlere, sel baskınlarına, trafik kazalarına, işyerlerinin yangın güvenliğine, tatbikatlar, okullarda eğitim, şehrimizin yangın planı, eğitim çalışmaları, denetimler olmak üzere çalışmalarını aksatmadan yürütmektedir. Personelimiz her sabah fiziki ve teorik olmak üzere eğitime tabi tutulmaktadır. İtfaiye teşkilatımız her geçen gün modernizasyon çalışmalarını aksatmadan yürütmektedir.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal