İnönü Caddesi’nde kaldırım 4 metre genişletildi

Şehrin en işlek caddelerinden birisi olan ve yayaların yoğun kullandığı İnönü Caddesi’ndeki kaldırım, Bingöl Belediyesi’nin yaptığı çalışmayla 4 metre genişletildi. Dörtyol Parkı’nın köşesinden Sanat Sokağı’na kadar 2 metre olan kaldırım genişliğini 6 metreye çıkartıldı.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen İnönü Caddesi’nde kaldırım genişletme çalışması tamamlandı.

 

Bingöl’e yeni bir çehre kazandırmak için çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bingöl Belediyesi olarak halkımıza daha yaşanılabilir kent sunmak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yol, kaldırım ve kilitli parke döşeme çalışmalarımız tamamlandı. Çarşı merkezinde kaldırım genişletme çalışması kapsamında Dörtyol Parkı İnönü Caddesi mevkiindeki kaldırımı 4 metre genişlettik.  Bazalt taşı ile döşediğimiz kaldırımda, engelliler için iz yolu yaptık.  Yayaların daha rahat yürüyebilmesi için Dörtyol Parkı’nın köşesinden Sanat Sokağı’na kadar 2 metre olan kaldırım genişliğini 6 metreye çıkardık.  Vatandaşlarımız, geniş kaldırımlardan rahatlıkla yürüyebilirler. İlimize, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal