Gün Birlik Olma Ve Kenetlenme Günüdür

Bingöl Belediyesi olarak  15 Temmuz Darbe girişiminin ilk gününden itibaren PTT Kavşağı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek olmak amacıyla su, çay ve kumanya gibi  ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bingöl Belediyesinin Ptt Kavşağında kurulan dayanışma çadırında her gece vatandaşlara su, çay, kumanya ikramında bulunuluyor. Sabah saatlerinde ise sıcak çorba ikram ediliyor. Bütün gece botunca yapılan hizmetler demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar tarafından büyük ilgisini görüyor.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ''Gün birlik olma ve kenetlenme günüdür. Bir ulusun, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Ülkemizi bir takım dış güçler ve karanlık mihraplar tarafından sonu belli olmayan anti demokratik sürece sürüklenmek isteniyor. Toplumun bütün kesimlerinin, ülkemizde demokratik düzene zarar vermeye çalışanlara milli irademizi yok saymaya çalışanlara karşı birlik ve beraberlik içinde hareket edenlerin sahiplenmesi ile bu darbe girişimi püskürtülmüştür'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; meydanları boşaltılmaması yönünde kesin talimatı olduğunu söyleyen Başkan Barakazi, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bitti demeden Demokrasi nöbetini tutmaya devam edip meydanları boş bırakmayacağız. Her gece Bingöl PTT Kavşağı'nda demokrasi nöbeti tutan memleket sevdalısı vatandaşlarımıza su, çay, kumanya ve sıcak çorba  ikramlarımız ile destek olmaya çalışıyoruz. Toplumun bütün kesimlerinin ülkemizde demokratik düzene zarar vermeye çalışanlara, milli irademizi yok saymaya çalışanlara karşı meydanlara akın eden; tanklara, uçaklara kendilerini siper eden ve bu uğurda yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum'' dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal