Gelişen Şehir Bingöl

Bingöl, şehirleşme ve modernleşme alanlarında hızlı adımlarla ilerliyor. Bingöl Belediyesi tarafından yürütülen üstyapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalarla birlikte 2015 yılında 260 bin metrekare kilitli parke taşı ile yol ve kaldırım, 70 bin metrekare BSK asfalt (11.000 Ton) serimi gerçekleştirildi.

 

Hizmetlerde her zaman vatandaşların mutluluk ve refahını amaçlayan Bingöl Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü üstyapı çalışmalarını tamamlandı.

 

Belediye Başkanlığının 2014 yılından bugüne birçok projeye imza atmasıyla Bingöl olumlu yöndeki değişimini sürdürüyor. Her geçen gün yeni bir hizmetle tanışan vatandaşlar, Bingöl Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşılıyor.

 

Birçok alanda olduğu gibi şehrin büyümesine olumlu katkılar sağlayan Bingöl Belediyesi, modern Bingöl’ü inşa etmek üzere çalışmalarına devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen kilitli parke taşı döşemesi, yol ve kaldırım çalışmaları ile asfalt çalışmaları tamamlandı.

 

Bingöllülerin hayallerini yeniden inşa ediyoruz

Bingöl Belediyesi olarak bu şehre hizmet etmeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, açıklamasında şunları söyledi: “Şehrimizin genelinde yürüttüğümüz üstyapı çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Bingöl tarihinin en önemli çalışmalarından biri olan şehrin üstyapı yapım işi tamamlandı. Şehir merkezinde gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları kapsamında kentin önemli kısımları BSK(Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt malzemesi ile kaplandı, kaldırım olmayan mahallelerde ise kaldırımlar yapıldı ve yollar kilitli parke taşları ile döşendi.  Üstyapı çalışmaları, bundan sonraki nesiller için yapılan bir yatırım. Bingöllülerin hayallerini yeniden inşa ediyoruz.  Hamdolsun, üstyapı çalışmalarımızı tamamladık. Bingöllüler çok sıkıntı çekti. Sıkıntılardan bir bir kurtuluyoruz. Bunun içinde sevinçliyiz. Bingöl modern şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Üstyapı çalışmaları kapsamında ana arterler Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt olarak tüm ana caddelerimizin projesine göre binder ve aşınma tabakalarının BSK asfalt ile yapılarak tamamlanmıştır. Yine proje kapsamında bulunan tüm mahallelerimizde kilitli parke taşları ile yol ve kaldırım yapım çalışmaları tamamlanmıştır” dedi.

 

2014 yılında 280 bin metrekare BSK asfalt serimi gerçekleştirildi

Barakazi, “2014 yılında çalışmalarımız kapsamında 280 bin metrekare BSK asfalt döktük. Yine Cadde ve Sokaklarımızda 110 bin metrekare kaldırım, 320 bin metrekare yol kilitli parke taşları ile döşendi. Proje kapsamında bulunan 3 adet üstgeçidin panoramik engelli asansörleri, çalışır hale getirilerek faaliyete alınmıştır. Yaya ve araç trafiğinin düzenli seyri için şehir merkezinde 6 adet kavşakta trafik sinyalizasyon sistemi kurularak faaliyete alınmıştır. Yine engelli vatandaşlarımızın faydalanmaları amacıyla kaldırım çalışmaları kapsamında engelli rampaları oluşturulmuştur. Üstyapı çalışmaları kapsamında şehir merkezinde görme engelliler için yürüme yoluna engelliler için iz yolu yaptık. Üstyapı çalışmaları kapsamında görme engelli vatandaşların gitmek istedikleri yerlere rahat ulaşabilmeleri amacıyla şehrin önemli ulaşım akslarında kaldırımlara kılavuz taş ve uyarı taşlar ile engelli yürüyüş yolları oluşturuldu. Ayrıca engellilerin kaldırımlarda rahat geçiş yapabilmeleri için kaldırım rampaları uygun hale getirildi. İlimize yakışır, daha güzel ve modern bir görünümün kazandırılması amacıyla üstyapı çalışmaları kapsamında şehrin belirli yerlerine 500 metre panel çitler monte ettik. Ayrıca Mirzan Mahallesi Su Deposu’nun altında bulunan eski mezarlığa da istinat duvarı yaptık. Yaptığımız çalışmalarla çevrenin daha düzenli görünüme kavuşmasını sağladık” diye konuştu.

 

2015 yılında 260 bin metrekare kilitli parke taşı döşendi

İmar sahası dışında olan yerlerde de üstyapı çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Barakazi, “2015 yılında başladığımız üstyapı çalışmaları kapsamında 260 bin metrekare kilitli parke taşı ile yol ve kaldırım, 70 bin metrekare BSK asfalt (11.000 Ton), 3 bin 500 metreküp taş duvar, 200 metre istinat duvarı, engelliler için 4 bin metre iz yolu, 2 bin metre içmesuyu hattı ile 3 bin metre kanalizasyon hattı döşenmiştir. Yaptığımız çalışmalarla Özellikle Mirzan ve Yeni Mahallede imarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik ve yeni yollar açtık. Yeni Mahalle, Mirzan Mahallesi, Simani Mahallesi, Şehit Mustafa Gündoğdu mahallesi ve İnalı Mahallesi’nde üstyapı çalışmalarımız tamamlandı. İmar sahası dışında kalan birçok yerde de üstyapı çalışması yaptık. Mevsim şartları nedeniyle kalan yerlerde de önümüzdeki yıl çalışma yapacağız. Şehrimiz her geçen gün değişmekte, güzelleşmekte ve ilerlemektedir. Amacımız daha modern, güzel ve yaşanılır bir Bingöl için çalışmaktır. Altyapı, üstyapı ve diğer hizmetlerin aksamalarında gösterdikleri sabır ve anlayış nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal