FKA Yönetim Kurulundan Başkan Barakazi’ye ziyaret

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

 

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Elazığ, Tunceli ve Malatya Valileri, Belediye Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

 

Bingöl’ün kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Malatya Valisi Süleyman Kamçı, “Kalkınma Ajansı’nın Bingöl toplantısına katıldık. Elazığ, Tunceli’de toplantılarımızı yapmıştık. Son toplantımızı Bingöl’de yaptık. Bundan sonraki toplantıyı Malatya’da yapacağız. Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret ettik. Bingöl benim eski çalıştığım yer olduğu için Bingöl’e özel bir ilgimiz var. İnşaallah fırsat buldukça Bingöl’e yeniden geliriz” dedi.

 

Bingöl’ün Genç İlçesinde 4 yıl Genç Kaymakamlığı yaptığını ifade eden Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, “Kalkınma Ajansı’nın Bingöl’deki toplantısını tamamladık. İnşaallah bölgemiz için hayırlı kararlar almışız diye temenni ediyorum. Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Komşu illerin Vali ve Belediye Başkanlarının bir araya gelmesinin anlamlı olduğunu vurgulayan Tunceli Valisi Osman Kaymak, “Bugün bölgemiz için çok güzel kararlar aldık. Komşu illerin bir araya gelmesi çok önemseniyor. Kalkınma Ajansı da buna vesile oluyor. Ev sahipliği için Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Bingöl’e Vali olarak atandıktan sonra FKA’nın ilk toplantısına katıldığını belirten Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “Kalkınma Ajanslarının yürüttüğü projeler havza bazlı projeler, bölgesel kalkınma açısından örnek teşkil edecek projelerdir. Bu tür projelerin desteklenmesinde Fırat Kalkınma Ajansı’nın önemli katkıları var. Yönetim Kurulu üyelerimize, başta sayın valilerimiz olmak üzere Bingöl’e teşrif eden herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ise, “Fırat Kalkınma Ajansı, ülkedeki diğer kalkınma ajanslarından biri ve bölgede 4 ilde çalışmalarını sürdürüyor. Kalkınma Ajansının bölgedeki katkılarını, çabalarını arttırmak için gayret içerisindeyiz. Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’in ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin konukseverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “FKA, bölgedeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve dayanışmayı teşvik etmek, yerinden kalkınmayı ve yerinden yönetmeyi ve yerinden kullanmayı öne çıkarmak amacıyla kurulmuş bir yapılanma. Kalkınma Ajansından 4 ilimiz faydalanıyor. Bu kapsamda son toplantı ilimizde yapıldı. Yönetim Kurulu Üyeleri belediyemizi ziyaret etti. Nazik ziyaretinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli Valilerimizi, Belediye Başkanlarımızı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarını Bingöl’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ziyarete; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demir, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Abdulbaki Ölçücü katıldı. Ziyaret yaklaşık 45 dakika sürdü.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal