Filografi ve üç boyutlu eserler sergilendi

Bingöl Halk eğitim ve Akşam Sanat Okulu filografi ve üç boyutlu şekillendirme kursu bünyesinde eğitim gören kursiyerlerin ürettikleri eserler sergilendi.

 

Bingöl Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu’nda açılan sergiye, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek ve eşi Cemile Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve eşi Ayser Engin, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Selahattin Akıncı, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

 

Filografi ve üç boyutlu şekillendirme teknikleriyle iki ay içerisinde yapılan çalışmaları inceleyen katılımcılar, eserlere tam not verdi.

 

Eserleri inceleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, ile Ayser Engin, Cemile Şimşek çalışmalarla ilgili kurs hocalarından bilgi aldı.

 

El Sanatları Usta Öğreticisi Esme Irmak, “Bugün sergilemiş olduğumuz eserler, kursiyerlerimiz tarafından yapılan iki aylık çalışmanın ürünleri. 24 kursiyerimiz, 40 gün boyunca emek harcayarak bu eserleri ortaya çıkardı” dedi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal