Ev ve Süs Hayvanı Satanlara Sertifika Eğitimi

Bingöl Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satan işletmelere yönelik olarak eğitim verilecek. 2 gün sürecek olan eğiti

Bingöl Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satan işletmelere yönelik olarak eğitim verilecek. 2 gün sürecek olan eğitim semineri sonunda katılımcılara kurs bitirme belgesi verilecek.

 

Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentte ev ve süs hayvanı satan işletmelere yönelik olarak eğitim semineri verilecek.

 

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği gereğince; ev ve süs hayvanı satanlara ve satmak isteyenlere; Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, CİTES Sözleşmesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği, Ev ve Süs Hayvanları Satış, Barınma ve eğitim Yerlerinin; Kuruluş, Açılış, Ruhsat, Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği, Hayvan Ekolojisi, Hayvan Davranışları, Hayvan Bakımı ve Beslenmesi konularında eğitim programı düzenlenecektir” denildi.

 

Eğitim programının Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi TOGEM Salonunda gerçekleştirileceği kaydedilen açıklamada, “Ev ve Süs hayvanı satanlara yönelik yapılacak olan eğitim programına katılanlara Bingöl Belediyesi tarafından Katılım Belgesi ve Sertifika verilecektir. Söz konusu eğitim Sertifikasına sahip olmayan kişiler ev ve süs hayvanı ticareti yapamayacaklardır. 05 Mart - 06 Mart 2016 tarihleri olmak üzere 2 gün sürecektir” ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklamada, eğitime katılmak isteyen vatandaşların 04 Mart 2016 tarihi Cuma günü mesai bitimine kadar Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal