Ev ve Süs Hayvanı Satanlara Eğitim Verildi

Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ev ve süs hayvanı satan kişilere yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi. Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Tamer Kendi, verilen eğitimlerle, ev ve süs hayvanı satanların uyması gereken yasal, teknik ve sağlık koşulları ve iş yeri açılması sırasında uyulması gereken hususlarla ilgili bilgiler verildiğini söyledi.

 

Bingöl’de ev ve süs hayvanı satan işletmelere yönelik olarak Bingöl Belediyesi tarafından eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi TOGEM Salonu’nda Bingöl’de ev ve süs hayvanı satan işletmelere yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi. Verilen eğitim sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Tamer Kendi, amaçlarının kentte ev ve süs hayvanı satan işyerlerinin standartlara uyması olduğunu dile getirerek, “Öncelikli hedefimiz hayvanların sağlıklı koşullarda satılmasını sağlamaktır. Günümüzde hayvan hakları konusuna da dikkat edilmesi gerekiyor. Ev ve Süs hayvanları satan esnafımıza verilen eğitimi, bu tür işletmelerin ilgili yasa, yönetmelik ve mevzuatlar çerçevesinde faaliyet yürütmeleri ve hizmet standartlarını yükselterek vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermeleri yolunda atılmış bir adım olarak görüyoruz” diye konuştu.

 

Eğitime katılanlara ev ve süs hayvanlarını korumaya dair Avrupa sözleşmesi, CITES sözleşmesi, 5199 sayılı hayvanları koruma kanun yönetmeliği, üretim, barınma, bakım ve beslenmesi gibi konularda çeşitli bilgiler verildi. Eğitim programına katılan 14 kişi, eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal