Engelli İz Yolu İle Engeller Kalkıyor

Bingöl Belediyesi tarafından yürütülen üstyapı çalışmaları kapsamında görme engelli vatandaşların gitmek istedikleri yerlere rahat ulaşabilmeleri amacıyla kaldırımlara kılavuz taş ve uyarı taşlar ile engelli yürüyüş yolları oluşturuldu.

 

Şehir merkezindeki önemli ulaşım akslarına yapılan görme engelliler için iz yolu çalışmaları önemli ölçüde bitirildi.

 

Yaptığı çalışmalarda engelli vatandaşları unutmayan Bingöl Belediyesi, Genç, Kültür, Eğitim ve Hastane Caddelerine engelli vatandaşlara kılavuzluk edecek son teknolojik kaldırım taşları kullanılarak, kaldırımlar engelli geçişine uygun bir hale getirildi.

 

Çalışmalardan dolayı memnuniyetini belirten Görme Engelli Fettah Bozoba, “Daha önce kaldırımlarda yürümekte zorlanıyorduk. Belediyemizin yaptığı çalışmalarla kimsenin yardımı olmadan iz yolunu kullanarak rahat bir şekilde yürüyebiliyoruz. Bu değerli çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” diye konuştu.

 

İz yolunun görme engelliler için yapılan en temel çalışma olduğunu söyleyen Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, “Biz engellilerin kaldırımlar belediyenin çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Engellilerin günlük hayatlarında yaşam kalitesini üst seviyeye çıkarmak konusunda görme engelliler için yapılmış en temel çalışma olarak değerlendiriyoruz. Görme engelliler için yapılan iz yolu ve kaldırım önlerine konulan dubalar ile engellilerin bağımsız olarak hareket etmeleri, kimseden destek almadan günlük hayatlarındaki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından oldukça önemli. Bingöl Belediyesi’nin 20 yıl yıllık Altı Nokta Körler Derneği’ne yaptığı en önemli katkıdır. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye ve tüm belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Engellilere hayatı daha rahat ve güzel yapmak amacıyla kaldırımlara göreme engelliler için iz yolu yaptıklarını ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Üstyapı çalışmaları kapsamında şehir merkezinde görme engelliler için yürüme yoluna engelliler için iz yolu yaptık. Üstyapı çalışmaları kapsamında görme engelli vatandaşların gitmek istedikleri yerlere rahat ulaşabilmeleri amacıyla Şehrin önemli ulaşım akslarında kaldırımlara kılavuz taş ve uyarı taşlar ile engelli yürüyüş yolları oluşturuldu. Ayrıca engellilerin kaldırımlarda rahat geçiş yapabilmeleri için kaldırım rampaları uygun hale getirildi. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimiz kendilerine değer verdiğimizi, her zaman yanlarında olduğumuzu ve bizlerin kamu hizmeti sunma noktasında kendilerine en yakın kişiler olduğumuzu bilmelidirler” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal