Engelli Dernekleri’nden Akarca’ya ziyaret

Bingöl’deki engelli dernekleri, ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle Belediye Başkanvekilliği koltuğuna oturan Belediye Meclis Üyesi Abdulhamit Akarca’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Engelli dernekleri, anlamlı jestinden dolayı Başkan Barakazi’ye teşekkür etti.

 

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Bingöl İl Temsilcisi Bahattin Tuz ve Bingöl Tüm Engelliler Derneği Başkanı İdris Canlı, ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle Belediye Başkanvekilliği koltuğuna oturan Belediye Meclis Üyesi Abdulhamit Akarca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette konuşan Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, “Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin temsilen atadığı görme engelli abimiz Belediye Meclis Üyemiz Abdulhamit Akarca, bugünde Belediye Başkan vekili olarak bizi temsil ediyor. Bu anlamlı günde böyle bir jestten dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi başta olmak üzere, Belediye Başkanvekilimiz Abdulhamit Akarca’ya çok teşekkür ediyoruz. Engellerin aşılması konusunda sorunlarımızı önerilerimizle birlikte dile getireceğiz. Engellilerin yönetimin her kademesinde olmasını destekliyoruz. İnşallah devamı gelir. Abdulhamit beyi destekliyoruz. İnşallah bu vesile ile ‘Engelsiz bir Bingöl’ sloganını da gerçekleştirmiş olacağız. Görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

 

Engellilerin her zaman hatırlanması gerektiğini söyleyen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Bingöl İl Temsilcisi Bahattin Tuz, “Böylesi anlamlı bir günde böylesine anlamlı bir makamın anlamlı bir dostumuza verilmesi bizi son derece memnun etti. Farkındalık anlamında çok anlamlı bir jesttir.  Böyle şeylerin bütün kurumlarda olmasını istiyoruz. Yapıcı eleştirilerimiz olacak. Biz Başkan Vekilimiz Sayın Abdulhamit Akarca’nın arkasındayız, onu tam destekliyoruz. Engelliler, dezavantajlı guruplar içerisinde. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye ve Başkanvekilimiz Sayın Abdulhamit Akarca’ya görevlerinde başarılar diler, çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Başkanvekili Abdulhamit Akarca’ya desteklerini açıklayan Bingöl Tüm Engelliler Derneği Başkanı İdris Canlı, “Öncelikle Belediye Meclis Üyesi ve dava arkadaşımız Sayın Abdulhamit Akarca’nın bu anlamlı günde Başkanvelili olarak atamasından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye çok teşekkür ediyorum. Bizler engelli dernekleri olarak Başkanvekilimiz Sayın Abdulhamit Akarca’yı destekliyoruz. Biz engellilere ne düşüyorsa her zaman kendisinin yanındayız. Gönül isteki engelliler daha güzel makamlara gelsin. Bugün, İl Genel Meclis Üyesi, bir milletvekili gibi daha güzel makamlarda engelli vatandaşlarımızı görmek istiyoruz.  Bu güzel örneklerden biri de Başkanvekilliği’ne getirilen Abdulmahit Akarca ağabeyimizdir. Biz diyoruz ki, ‘Sevgi her engeli aşar.’ Elbirliği ile sorunlarımızı çözeceğimize inanıyorum. Her şey daha güzel bir Bingöl için. Rabbim bizler için hayırlısı ne ise onları bize nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bingöl Belediyesi Başkanvekili Abdulhamit Akarca, “Engelli dernek başkanlarımıza nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Beni ihya ettiler. Engellilerimizin saymakla bitmez sorunlarımız var. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimiz çok ciddi adımlar arttı. Cumhuriyetin kuruluşundan 2002 yılına kadar engelliler dört duvar arasında ve kapalı kapılar ardında bırakıldılar. 2002 yılında AK Parti hükümeti ile birlikte, engellilerimizi tüketici konumdan çıkarıp, bizleri üretken hale getirdiler. Bu anlamda AK Parti hükümetlerine müteşekkilim, çok teşekkür ediyorum. Bingöl’de halen bir takım sıkıntılarımız var. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, kendisi de bir engelli gibi bütün projelerimizi destekliyor ve engellilerin sorunlarına ayrıca eğiliyor. Engellilerin sorunlarını çözme noktasında gösterdiği değerli katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye çok teşekkür ediyorum. Bingöl ve Bingöl Belediyesi tarihinde ilk kez görme engelli biri Belediye Başkanvekilliği’ne atandı. ‘Engelliler Haftası’nda böylesine anlamlı bir jestinden dolayı Başkanımız Yücel Barakazi’ye ayrıca teşekkür ediyorum.  Görme engelli birinin belediye başkanvekilliğine getirilmesi Türkiye açısından da bir ilk olduğunu düşünüyorum. Nazik ziyaretlerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Ziyaret, iyi dilek ve temennilerin ardından yapılan fikir alışverişi ile sona erdi.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal